Wpis z mikrobloga

#wolski #wolskiowojnie #obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojna
Przepraszam publicznie @Niemamwiedzy - myliłem się w tym wpisie:
https://www.wykop.pl/wpis/69499697/wolski-wolskiowojnie-obowiazkowecwiczeniawojskowe-/
Wygląda na to że tak jak @Kqr80 pisał tutaj:
https://www.wykop.pl/wpis/69479651/widzialem-ze-pojawila-sie-dyskusja-z-wolskiowojnie/
faktycznie posiadanie dziecka <8 rż zwalnia z służby wojskowej i ćwiczeń o.O
Jestem tym mocno zaskoczony zważywszy na to co mi w WCR powiedzieli ale przyjmuję w takim razie że się myliłem i przepraszam @Niemamwiedzy za mój poprzedni wpis.

Natomiast w tej sprawie zadzwonię do CWCR i poproszę o komentarz jak to jest że w ustawie jest A a mówi się komuś B.
  • 86
@wolskiowojnie na dzień dobry tak. Ale jak zmyśliłem historie o żonie która pracuje na cały etat i dodałem fragment o wykładni samej ustawy stanowisko było dużo bardziej miękkie rzekłbym że szło w drugą stronę.

Wiele zależy od tego co powiesz i jak ukształtujesz stan faktyczny.

Jak w każdej sprawie administracyjnego stosowania prawa etap subsumpcji jest zdeterminowany jakością etapu ustalania stanu faktycznego i ustaleń poczynionych w ramach tego etapu.
faktycznie posiadanie dziecka <8 rż zwalnia z służby wojskowej i ćwiczeń o.O


@wolskiowojnie: to wynika z samej konstrukcji przepisu...

Natomiast w tej sprawie zadzwonię do CWCR i poproszę o komentarz jak to jest że w ustawie jest A a mówi się komuś B.


@wolskiowojnie: ...

Zadania dla wypoków: proszę rozważyć, czy przy telefonie w jakiejś niskiej randze instytucji publicznej siedzi radca prawny czy jakiś referent za minimalną? Po wykonaniu analizy
@wolskiowojnie: wytłumacz mi coś, bo kompletnie tego nie rozumiem:
- Jak wykopki dostały "zaproszenia" do obowiązkowych ćwiczeń - stwierdziłeś, że to "fejur"
- Jak wykopki tłumaczą konsekwencje takich ćwiczeń dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw - wyzywasz od "książąt"
- Jak rozmawiałeś z wojskowym na temat ćwiczeń to twierdziłeś, że są na 30dni - wojskowy szybko ci to wytłumaczył, że nawet do 90 dni
- Jak wykopki (w tym ja) tłumaczą
@wolskiowojnie: ale ciekawe czy będziesz walczył w obronie tego wspaniałego kraju w razie co, czy może jako ojciec uznasz, że twoje dziecko jest ważniejsze i ważniejsze jest by wychowywało się z ojcem?

Bo rozumiem, że mimo, że jesteś zwolniony z przymusu to nadal możesz zgłosić się jako ochotnik, no bo wiesz warto by było gdyby twoja postawa i działania szły za twymi słowami :)