Wpis z mikrobloga

#wolski #wolskiowojnie #obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojna
Przepraszam publicznie @Niemamwiedzy - myliłem się w tym wpisie:
https://www.wykop.pl/wpis/69499697/wolski-wolskiowojnie-obowiazkowecwiczeniawojskowe-/
Wygląda na to że tak jak @Kqr80 pisał tutaj:
https://www.wykop.pl/wpis/69479651/widzialem-ze-pojawila-sie-dyskusja-z-wolskiowojnie/
faktycznie posiadanie dziecka <8 rż zwalnia z służby wojskowej i ćwiczeń o.O
Jestem tym mocno zaskoczony zważywszy na to co mi w WCR powiedzieli ale przyjmuję w takim razie że się myliłem i przepraszam @Niemamwiedzy za mój poprzedni wpis.

Natomiast w tej sprawie zadzwonię do CWCR i poproszę o komentarz jak to jest że w ustawie jest A a mówi się komuś B.
  • 86
  • Odpowiedz
Obecnie to mi głupio bo czuje się niesprawiedliwie uprzywilejowany tylko dlatego że mam syna <8 rż.


@wolskiowojnie: oj jaki biedny ( ͡° ʖ̯ ͡°) Niech książątko zgłosi się na ochotnika dla przykładu zamiast moralizować.
  • Odpowiedz
@PochodnaFunkcji: Teraz to głupio bo nieco wpuszczony w maliny zakładałem że jadę na tym samym wózku. Tj dostaje wezwanie, idę po odroczeni i tyle. A tutaj ustawodawca wymyślił fikoła który jak rozumiem zakłada że miliony dzieci z rodzin niepełnych (pół sieroty i po rozwodach) to już spoko ale jak ojciec z pełnej rodziny zniknie na relanie <30 dni to o jezu armagedon i zwolniony. IMHO niesprawiedliwe to jest.
  • Odpowiedz
przepraszać wypada jak się kogoś obrazi a nie jak się człowiek pomyli


@europa: Polska szkoła braku wychowania i chamstwa?
Przepraszać należy za to, że się zrobiło coś złego. Powielanie fałszywych informacji jest złe, bo wprowadzasz inne osoby w błąd, nawet jeśli nieświadomie. Jak najbardziej wypada przeprosić.
  • Odpowiedz
@bh933901: ja myślę, że tu bardziej chodzi o nazywaniu użytkowników tego portalu "wychodkami". Za to jak najbardziej należą się przeprosiny, a nie za to, że się pomylił. Każdy się myli, każdy bez wyjątku. Pan Wolski napisał cyt. "Jestem tym mocno zaskoczony zważywszy na to co mi w WCR powiedzieli" także wynika z tego, że dołożył starań aby upewnić się że ma rację. To WRC powinien was tu przeprosić, a nawet ponieść
  • Odpowiedz
To WRC powinien was tu przeprosić, a nawet ponieść konsekwencje prawne skoro dalej świadomie dezinformuje innych.


@europa: Pani telefonistka z wcr nie jest od wydawania wiążących informacji prawnych...
  • Odpowiedz
@wolskiowojnie: o, fajnie że moja argumentacja się przydała :) Dodam, że nawet gdyby w ustawie po pierwszym punkcie znalazł się przecinek a nie średnik to i tak należałoby to traktować jako błąd legislacyjny a interpretacja by się nie zmieniła. W innym wypadku, po co ustawodawca rozbijałby grupy do 8 r.ż. i od 8 do 18 r.ż.? Granica 8 lat byłaby zupełnie bez sensu, gdyby warunek dla obu miałby być taki sam.
  • Odpowiedz
Tym niemniej jest jak jest, zgodnie z zasadami legislacji i z WCR można dyskutować krótko: "średnik nie przecinek!", bez odwoływania się do racjonalności ustawodawcy


@Kqr80: Wiekopomny flejm Morawski-Ziembiński&co dot. tego czy "lub" i "albo" to to samo wraz z jeszcze istotniejszym kałszkwałem tego czy przepis prawny i norma prawna to jedno i to samo się przypomina.

Nigdy więcej.

grupy do 8 lat i od 8 do 18 lat to są dwie
  • Odpowiedz
A tutaj ustawodawca wymyślił fikoła który jak rozumiem zakłada że miliony dzieci z rodzin niepełnych (pół sieroty i po rozwodach) to już spoko ale jak ojciec z pełnej rodziny zniknie na relanie <30 dni to o jezu armagedon i zwolniony. IMHO niesprawiedliwe to jest.


@wolskiowojnie: nie, tu wyjątkowo PiS nie zrobił bardachy. Ten podział jest logiczny - dziecko do lat ośmiu wymaga większego nakładu pracy i zakładamy że rozwodnicy dzieckiem jakoś-tam
  • Odpowiedz
@Filipterka25: Ja rozumiem, że prawo to nie programowanie, ale jeżeli wojskowego nie-prawnika akurat ten argument ma przekonać w krótkiej rozmowie, to warto się do tego odwołać
  • Odpowiedz