Wpis z mikrobloga

#wolski #wolskiowojnie #obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojna
@Niemamwiedzy:
Tak dzwoniłem przed chwilą do WCR Wrocław na nr: 261-656-115
Miałem rację: podlegam poborowi na ćwiczenia ponieważ mam Żone która jest w jednym gospodarstwie domowym.
Inaczej rzecz biorąc możesz ładnego posta napisać że dezinformujesz Wykopowiczów i przy okazji ciśniesz po mnie bezzasadnie.To że ma się dziecko <8 rż nie jest powodem odroczenia jeżeli dziecko ma innego rodzica który nie ma ograniczonej władzy rodzicielskiej, nie jest w szpitalu, więzieniu itp.

Oczywiście zalecam zadzwonienie do twojego WCRu żeby się upewnić. O PESEL nie proszą przy tej okazji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 178
@wolskiowojnie: Pan w telewizorze mówił że to tylko 30 dni, a pani w sekretariacie że jak masz dzieci to i tak idziesz na ćwiczenia. Nie trzeba znać swoich praw, przecież by nie kłamali. Prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Karoleer: Heh, ciekawe. W starej ustawie widać jak na dłoni, że dotyczyło to tylko kobiet. W nowej podmieniono "kobiety" na "osoby" (celowo lub nie). Zapewne błąd redakcyjny i tak zostało uchwalone bo cała ustawa była na kolanie pisana. Jak się ludzie rzeczywiście zaczną od ćwiczeń uchylać powołując na te przepisy, to pewnie będą chcieli przepchnąć nowelizację.
Zadzwoń do swojego WCRu do działu "ĆWICZENIA WOJSKOWE" to szybko będziesz mieć wyjaśnione akty prawne, zaręczam.


@wolskiowojnie: bawi mnie jak próbujesz wybrnąć na zasadzie "znajdź sobie akty prawne" był kiedyś na YT film tłumaczący takie sztuczki w dyskusjach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wolskiowojnie: to nie jest kwestia wykładni tylko literalne brzmienie przepisu, masz dziecko do 8 roku życia = jesteś zwoliony, masz dziecko powyżej 8 roku życia = jesteś zwolniony jeżeli z nim wspólnie zamieszkujesz i nie masz komu powierzyć nad nim opieki


@latajacaswinia: Jak ma 8 to do pierwszej czy do drugiej grupy?:D
@wolskiowojnie a ja mam #!$%@? na to, nic mnie tak nie pozbawiło uczucia patriotyzmu, jak obecny rząd. Wysokie podatki, olewanie w urzędach, kumoterstwo, cwaniactwo dwulicowość, wały itd. czego mam bronić. Oni pokazali ile dał nich znaczą ludzie czas najwyższy aby ludzie pokazali im ile władza dla nic znaczy.
bawi mnie jak próbujesz wybrnąć na zasadzie "znajdź sobie akty prawne" był kiedyś na YT film tłumaczący takie sztuczki w dyskusjach ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@printf: to się nazywa przerzucanie ciężaru dowodu. A ogół takich technik wykręcania dyskusji nazywa się sofizmatami
#wolski Twój największy błąd, to nie pójść do wojska! Wyobrażasz sobie jakie to by zrobiło zasięgi? Codzienne relacje na żywo, wywiady ze środka, relacje ze stołówki, z ćwiczeń, z rejonów. To by oglądała cała Polska i pół Europy:-) Wyobrażasz to sobie? Rekonstrukcja fali, małpi gaj, krótkie urywki z palarni, nauka musztry, odśnieżanie placu i wszystko na ŻYWO!!! Bezpośrednia transmisja z komentarzem!!! Oglądałbym! Więcej, mógłbym za to płacić!!!