Wpis z mikrobloga

#wolski #wolskiowojnie #obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojna
@Niemamwiedzy:
Tak dzwoniłem przed chwilą do WCR Wrocław na nr: 261-656-115
Miałem rację: podlegam poborowi na ćwiczenia ponieważ mam Żone która jest w jednym gospodarstwie domowym.
Inaczej rzecz biorąc możesz ładnego posta napisać że dezinformujesz Wykopowiczów i przy okazji ciśniesz po mnie bezzasadnie.To że ma się dziecko <8 rż nie jest powodem odroczenia jeżeli dziecko ma innego rodzica który nie ma ograniczonej władzy rodzicielskiej, nie jest w szpitalu, więzieniu itp.

Oczywiście zalecam zadzwonienie do twojego WCRu żeby się upewnić. O PESEL nie proszą przy tej okazji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 178
  • Odpowiedz
@latajacaswinia:
Jeżeli jakaś kancelaria mi to potwierdzi + CWCR to wtedy w to uwierzę. Do tej pory tak nie było ale ustawa jest mocno świeża i pisana na kolanie. Może taka furtka postała ale znając WCRy to bym się zaskoczył bo tam mają jasne wytyczne co do tego zwykle o.O
  • Odpowiedz
@wolskiowojnie: no faktycznie, pani referentka pracuaca za jakies gowno pieniadze jest wyrocznia prawna.
Wez zadzwon jeszcze i zapytaj jej i czy recepta z codziennym dawkowaniem medycznej marihuany tez nie zwalnia ze sluzby :).
  • Odpowiedz
@wolskiowojnie: żaden CWCR nie ma nic do gadania w sprawie brzmienia przepisu. Rozumiem, że ktoś mógłby mieć wątpiwości, gdyby ust. 3 pkt brzmiał: sprawujące opiekę nad dziećmi niesamodzielnymi, do 8 roku życia. Wtedy pole do interpretacji mogłoby dotyczyć wyrażenia "niesamodzielne". Ale masz jak byk wpisane dziećmi do 8 roku życia. Tyle.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JanuszKarierowicz: imo tak:
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/obrona-ojczyzny-19220069/art-129
Art. 129. [Rodzaje służby wojskowej]
Służba wojskowa dzieli się na:
1) czynną służbę wojskową;
2) służbę w rezerwie.

https://lexlege.pl/obrona-ojczyzny/art-130/
1. Czynna służba wojskowa polega na pełnieniu:
1) zasadniczej służby wojskowej;
2) terytorialnej służby wojskowej;
3) służby w aktywnej rezerwie w dniach tej służby oraz odbywaniu ćwiczeń wojskowych w ramach pasywnej rezerwy;
4) zawodowej służby wojskowej;
5) służby w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny.
2. Zasadnicza
  • Odpowiedz
@wolskiowojnie: pamiętasz wypowiedź o tym że masz bliskich, którzy w razie "odbicia wody sodowej do głowy" przemówią ci do rozsądku? to ich chyba nie masz skoro obcy ludzie na wykopie muszą ci o tym mówić
  • Odpowiedz
@wolskiowojnie: po prostu proszę napisać, że się Pan pomylił i nie rozsiewa nieprawdziwych informacji. Jak Pan zadzwoni do Urzędu Miasta Pcim Dolny i Pani powie Panu, że dowód osobisty może uzyskać tylko osoba leworęczna, to też będzie Pan w to wierzył czy jednak zajrzy Pan do ustawy i sprawdzi, kto może ubiegać się o takiego dokumentu?
  • Odpowiedz
@Kazimierz_Przerwa-Obiadowa:
No tak, ale to wynika z tego że - nie niespodzianka - zamiast przyznać to co piszą Wykopowicze po prostu zdzwoniłem do znajomych gdzie usłyszałem że nie i idę w razie wezwania a dziś do WCRu Wrocław gdzie też to samo usłyszałem. Ok, no i teraz pytanie: drążyć temat dalej w CWCR czy nie ryzykować że ktoś będzie to chciał zmienić.
  • Odpowiedz