Wpis z mikrobloga

#chatgpt już mocno przesuwa granicę.
Z miejsca z jakiego patrzę na to narzędzie - wszystko idzie w kierunku data-ism, gdzie nasza komunikacja będzie z algorytmem i będzie dyktował nam życie. Masz jakąś opłatę np. $49 miesięcznie czy rocznie dla użytkowników indywidualnych, i możesz o wszystko takie AI zapytać. Nie musisz nawet być przy komputerze, już za chwilę chip mózg-komputer da Ci te informacje prosto do Twojej głowy, a z wykorzystaniem jakiejś technologii do wgrywania sygnałów neuronowych i uczenie się umiejętności w sekundę będzie możliwe. Po prostu nabywanie ich, instant.
Idziemy w kierunku podłączenia mózgu do sieci, i bycia info-junkie.
No i teraz tak, załóżmy że chcę sobie zbudować stronę internetową i apkę mobilną dla mojej firmy w internecie. Piszę narzędziu AI, która może pełnić wiele zawodów ale teraz będzie pełnić dla mnie funkcję np. internetowego programisty "zbuduj mi stronkę i apkę", to on mi robi w minutę, a następnie piszę "tu popraw tak, tu tak, tu tak - wgraj na jakiś serwer, narzędzie pokazuje listę hostingów i ich ceny". Zrobione. 10 minut.
Tak samo, z kwestiami leczenia. (tutaj może ewent. tak jak jest dzisiaj, będzie trzymać się lekarza jako kogoś do pociągnięcia do odpowiedzialności gdyby człowiek umarł) - ale tak samo, człowiek jest nadzorowany z góry oraz metodą prewencji jesteś nakłaniany do danego prowadzenia się. Rządy stosują kary, jeśli neototalitaryzm Schwaba i social-credit przejdzie, lub rządy nic nie robią bo nie mogą bo to pogwałcą prawa człowieka.
Niby ilość energii na Ziemi jest skończona ale cały czas rośnie, a tempo przyrostu OZE pozwalać ma co najwyżej na wypłaszczenie krzywej, więc będzie wojna o nią no chyba że fuzja z usa faktycznie będzie mogła być wykorzystana jakoś. Zaraz wejdą boty które będą zastępować ludzi w pracach fizycznych.

Czyli krótko mówiąc - obecnie ludzie są potrzebni jako motor napędowy uzyskiwania zysku, ale za chwilę przestaną być. Masa mięsa stanie się bezwartościowa, a w zasadzie szkodząca. Następne 20 lat będzie ciekawe. Jeżeli będzie kolejna pandemia oraz faktycznie elity pocisną swój plan to przyszłość to jest po prostu cyberpunk, #!$%@? piekło.

Opieramy się na takich ludziach jak ten koleś, ale zależymy od krwiożerczego korporacjonizmu.
#gruparatowaniapoziomu co myślicie o tym? #technologia #sztucznainteligencja #komputery #filozofia #przyszlosc #scifi #cyberpunk
interpenetrate - #chatgpt już mocno przesuwa granicę.
Z miejsca z jakiego patrzę na ...
  • 8