Wpis z mikrobloga

Po pierwszym półfinale czas na - lekko spóźnione - podsumowanie Waszego typowania w #mirkomundial... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na początek zakłady dodatkowe. Pierwszy nie wszedł - Messi ma pięć literek w nazwisku, a strzelcem pierwszej bramki w #mecz miał być ktoś o nazwisku dłuższym niż 6 liter... Co do drugiego zakładu miałem pewne wątpliwości, ponieważ nie znałem odpowiedniego źródła do jego weryfikacji. Na szczęście mireczek @itsover wybawił mnie z tego problemu, informując mnie, że całą gama skomplikowanych danych meczowych jest publikowana przez FIFA w kilka godzin po meczach... Dopiero wtedy mogłem stwierdzić, że to jednak argentyński bramkarz, a nie jego rywal przebiegł dłuższy dystans. Pierwotnie uznałem, że było inaczej. Dwunastu mireczków miałoby przeze mnie trzy (a przy wykorzystaniu jokera nawet sześć) punkty mniej! xD

Po pierwszym półfinale rozwiązał się również jeden z zakładów rundowych: gościem, który przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny, mając na ramieniu kapitańską opaskę był wcześniej już wspomniany Leo Messi. Tym, którzy ten zakład postawili doliczyłem już cztery punkciki do klasyfikacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No właśnie, jak te klasyfikacje wyglądają?

Na pierwszy ogień niech idzie klasyfikacja fazy walki o medale. Przypominam, że jej zwycięzca zgarnia bonusowe punkty, jakże przydatne w walce o wysoką pozycję w klasyfikacji końcowej:

1. @Sylwiusz89 - 28
2.-9. @BrouliVego, @Aquamen, @KanonJerzy, @Lucider5, @cooles, @mixer4all, @steny-jwr i @mlodyapollo - 24
10.-11. @drylownicadomalin i @FanaticoRosso1910 - 22

Wszyscy wymienieni typerzy postawili na zwycięstwo Argentyny w regulaminowym czasie, wykorzystując równocześnie jedynego Jokera. Lider natomiast, jako jedyny z tego zestawienia postawił na już zweryfikowany zakład dodatkowy, i to właśnie decyduje o jego szczytowej pozycji.

Co natomiast zmieniło się w klasyfikacji generalnej po wczorajszym półfinale?
1. (0) @TimeyWimey - 193,5 (0 Jokerów wykorzystanych)
2. (+1) @auauauauau - 192 (0J)
3. (-1) @Zamaloczasunalogin - 189,5 (0J)
4. (0) @Malborasek - 185,83 (0J)
5. (+2) @Slepak - 182,2 (0J)
6. (-1) @reyley - 182 (0J)
7. (-1) @KosmicznyNiedzwiedz - 181,5 (0J)
8. (0) @Bodziuchna - 179,5 (0J)
9.-10. (+3) @Bozee_daj (0J) i (+17) @BrouliVego - 173,5 (1J)

Wygląda na to, że rywalizacja o zwycięstwo robi się wyjątkowo zacięta. Przewaga lidera stopniała już do 1,5 punktu. W dodatku na pozycję wicelidera awansował @auauauauau, który miał lepszego czuja, jeśli chodzi o zakłady dodatkowe niż konkurenci. Poza tym jedyną istotną zmianą w pierwszej "10" jest wskoczenie do niej @BrouliVego - to jednak głównie efekt wykorzystanego Jokera, którego jeszcze mają w zanadrzu pozostali gracze z czołówki.

Miejsca od 12 do 40 macie na screenie, a całe zestawienie tutaj:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1IDtWSPED6bgpKWqf7KRFLdzdiyE9lfmglMD4NfQjfx8/edit#gid=1620469097

Dziś do 20 możecie wytypować wynik drugiego z półfinałów:
https://www.wykop.pl/wpis/69459533/typujemy-mecz-francja-maroko-ʖ-mirkomundial-mundi/

#mundial #pilkanozna
plackojad - Po pierwszym półfinale czas na - lekko spóźnione - podsumowanie Waszego t...

źródło: comment_1671022275NSipijtfRhQZHIokhJAnhb.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz