Wpis z mikrobloga

#wynajem #nieruchomosci #zarabianie
Cześć. Od sierpnia wyprowadziłem się od znajomych i wynająłem samemu kawalerkę, która miała mnie wynosić około 2300 zł z rachunkami za prąd i gaz, lecz moja wynajmująca ciągle przesyła mi wyższe rachunki za prąd i gaz. Aktualnie wychodzi około 2500 - 2600 zł i szczerze mówiąc przestaje mnie być stać na ten wynajem i zaczynam zastanawiać się co robić.

Ze znajomymi płaciłem tylko 1000 zł za pokój ze wszystkim, ale musiałem się wyprowadzić i trochę żałuję.

Decyzję o wynajęciu kawalerki podjąłem po informacji o podwyżce, która została w ostatniej chwili odwołana. (Miałem dostać 500 zł podwyżki)

I teraz z człowieka, który odkładał jakieś 2 tys. Na miesiąc stałem się człowiekiem żyjącym od 1 do 1 i zastanawiam się co robić dalej.

Gdyby nie to, że znajomi wzięli ślub, to najchętniej wróciłbym do nich, a tak..

Doradźcie Mircy co byście zrobili na moim miejscu.
  • 35
@johnyjon: Ja bym się relokował albo spróbował na prędcce zdobyć jakieś prestiżowe certyfikaty żeby podbić sobie konkurencyjność na rynku pracy lub po prostu nauczył się czegoś nowego patrz. języki
  • 0
@anonimowymirek155 Właśnie myślałem, żeby nauczyć się #testowanieoprogramowania czy czegoś innego co kiedyś może dać mi kasę.

Aktualnie pracuję w korpo 5100 na rękę + raz w roku premia 5-10k, ale koszty życia tak wzrosły, że przestaje mnie być stać na życie.

@BornToDie69 Aktualnie w Warszawie jest mega ciężko znaleźć cokolwiek tańszego. Ludzie za pokoje wołają po 1500 zł, a ja nie mam wyboru, bo mam pracę do której muszę dojeżdżać autem.
  • 0
@DiMaria Myślałem, tylko jako introwertykowi ciężko mi będzie z obcymi, ale jak nie będzie wyjścia, to się zmuszę.

@Kiedysbedeczerwonka No nie wiem. Rok temu taka kawalerka kosztowała 1500 zł ze wszystkim.

@anonimowymirek155 Korpo finansowe, ale ja pracuje głównie jako specjalista biurowy + specjalista od pojazdów. Potrdebna jest moja wiedza o pojazdach i głównie nimi się zajmuje, kontaktem z klientami, fakturowaniem, zlecaniem napraw, sprzedażą itd.