Wpis z mikrobloga

Hej, czy jakiś Mirek wyemigrował może do Norwegii i miałby chwilkę by odpowiedzieć na kilka pytań, może odrobinę doradzić? Myślę też, że wygodniej będzie przez moment porozmawiać niż wymienić wiadomości pół wieczoru, także moglibyśmy użyć Skype, Discord lub co wam pasuje, dostosuje się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#norwegia #emigracja #pracazagranica
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DosKapp4: uslugi publiczne, tzn? Wg mnie bardziej na plus w Norwegii bo jest bardziej zdigitalizowane. W Polsce w urzedzie powiedzieli mi raz, ze nie maja komputerow w biurze ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale nie do konca rozumiem o co chodzi z uslugami publicznymi.
  • Odpowiedz
Jak wy w takim razie ocenilibyście usługi publiczne w Norwegii względem Polski?


@DosKapp4:

Jak sie pochorowalem to musialem leciec na zadupie do mojego przydzielonego lekarza [zmiana zajmuje duzo czasu], jakas babka ze wschodu, taki akcent ze nawet po angielsku ledwo nadazalem i ogolnie podejscie jak na screenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie oczekiwalem cackania sie ze mna, ale mogla by chociaz osluchac jak nie
DryfWiatrowZachodnich - > Jak wy w takim razie ocenilibyście usługi publiczne w Norwe...

źródło: comment_1671024478Uesm3r1hO4BfsKkFnyGAwb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@DosKapp4: ale by nie bylo tak ponuro ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mi sie bardzo podobala norweska polityka swietlna, czyli co sie da i nie przeszkadza to odpalamy. Maja prad na wode, wiec ekologia, ledy malo zuzywaja wiec w dlugie zimy jest w srodku serio bardzo jasno, czesto na zewnatrz tez ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak mieszkalem w kolektivie z kuchnia polaczona z
  • Odpowiedz
@DosKapp4: Na szczescie mam dobre zdrowie, wiec nie mam duzo doswiadczen z sluzba zdrowia. Ale rozowa pracuje w sluzbie zdrowia i oczekiwanie tutaj na specjaliste oraz ceny prywatnej sluzby zdrowia to cyrk ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale pracownicy sluzby zdrowia sa bardzo mili i pracuja z wiekszym zaangazowaniem niz w Polsce. Moze tez dlatego, ze dostanie sie na studia medyczne w Norwegii graniczy z cudem, a
  • Odpowiedz
@DosKapp4: krajobrazy, natura [zdjecie z lofotow, czerwiec, o 22 ( ͡° ͜ʖ ͡°)], cudowne powietrze, to przede wszystkim ( ͡° ͜ʖ ͡°) Paradoksalnie maly wybor w sklepach bo mniej sie czlowiek zastanawial. I mozna sie serio ladnie dorobic, ale to glownie z perspektywy kogos kto w Polsce malo zarabia.

Ale jakbym mial wrocic to czysto finansowo, eksploatacyjnie, w jakims turnusie 2-1 lub
DryfWiatrowZachodnich - @DosKapp4: krajobrazy, natura [zdjecie z lofotow, czerwiec, o...

źródło: comment_1671025429BZEFGo89oD0BwuUhimb3nd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: Możesz przybliżyć mi co znaczy to 2-1 i 3-1?
Jak wygląda Twoim zdaniem kultura i czas pracy? Ciężko znaleźć coś co nie jest harowaniem od świtu do nocy? Jakie są wymagania Norwegów co do czyjejś pracy? :)
  • Odpowiedz
Możesz przybliżyć mi co znaczy to 2-1 i 3-1?


@DosKapp4: te wyjazdy przez jakies agencje, 2 tygodnie na miejscu i 1 w Polsce, 3-1 to odpowiednio 3 i 1. I szczerze chcialbym pracowac tak wsrod innych imigrantow, wiecej tematow do rozmowy, wyleczylem sie z prob integracji za wszelka cene...

Jak wygląda Twoim zdaniem kultura i czas
  • Odpowiedz
@DosKapp4: ja pojechałem do brata w Oslo więc miałem ułatwione z mieszkaniem ale pracy nie miałem nagranej.Znalazlem pracę na kuchni gdzie jest mega luzno po jakimś tygodniu czasu na grupie norweskiej na FB.Dodalem post zauważyłem że dużo relacji mają posty z jakimś fajnym zdjęciem kilka ciepłych słów i zgłosiły się 4 osoby wybrałem najlepsza opcje i tak oto mam te 200 h w miesiącu.Nie mam konta bankowego norweskiego ale honorują
  • Odpowiedz
@DosKapp4: nie znam kompletnie norweskiego tutaj na kuchni każdy gada po angielsku nawet dwóch Norwegów,mój angielski też nie jest za wspaniały.Co do dyskryminacji to każdy traktuje mnie z uśmiechem ludzie na ulicy ludzie z pracy ,nie mam Polaków w pracy.Moge przytoczyć dwie sytulacje.Wracalem z Sandviki do Oslo pociągiem o miałem zły bilet konduktor do mnie podszedł i pyta się mnie o bilet ,wyciągam pokazuje mu go ,odpowiedział że jest zły
  • Odpowiedz
@dzekson_88: a przy okazji, miałeś jakieś wykształcenie w kierunku gastro czy w jaki sposób stwierdzili, ze będziesz najlepszym kandydatem na to stanowisko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DosKapp4: jestem po szkole ekonomicznej w Polsce pracowałem rok w gastronomii.Jedz nie zastanawiaj się nie.ma co siedzieć w tym g---o kraju z dykty i zacznij sprawdzać na grupach FB ale norweskich oferty pracy tak moim zdaniem najłatwiej,można też na Polskich ale słyszałem o kilku oszustwach.
  • Odpowiedz