Wpis z mikrobloga

@goferek: niestety, na drodze nie jest się samemu i trzeba przewidzieć również tych "mniej pewnych". ot, wyjechać wcześniej, wyluzować się, jakąś ładną playlistę wrzucić...

miałem taką syutację wczoraj i #!$%@? się na "tę toyotę przede mną" odbiło się tylko na mnie - kierowca tamtego auta i tak tego nie słyszy.
@goferek: za jazdę lewym pasem z niską prędkością to #!$%@?ć bez względu na warunki. Ale jazda 20kmh (czyli w rzeczywistości pewnie raczej 30-35) na ośnieżonej drodze na której nie da się wyprzedzać nie brzmi jakoś szczególnie nierozsądnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@vieniasn: Jeżdzę rano, trochę teraz posypało, ale drogi poodśnieżane i jak widzę jak ktoś po #!$%@? czarnym asfalcie jedzie 50-60mkh to mam ochotę staranować jak to robi policja w stanach i jeszcze potem mordę obić. Ja rozumieć jakby zamieć była i by była droga cała w śniegu. Litości ludzie...... Niektórzy nie powinni jeździć samochodami

Oczywiście, za kierownicą w większości różowe

to można wyprzedzić pojechać dalej a jak nie można to nic
@vieniasn: no jest to złe bo to utrudnianie jazdy innym i nawet jest za to kara w taryfikatorze,
mowa oczywiscie o ewidentnym zamulaniu i robieniu za sobą peletonu,

skoro wszyscy mogą jechać szybciej a tylko my "wolno i bezpiecznie" to raczej problem po naszej stronie,
i pewnie wynika z tego o czym doskonale wiemy, tj. g*wniane opony, albo w ogóle letnie, albo sami jesteśmy obsrani i nie nadajemy się do jazdy
@vieniasn: no ale prawo jazdy to nie obowiązek jazdy, taksóweczkę można sobie zamówić, itd..
i tak teraz każdy kalkuluje opóźnienie z racji warunków ale często okazuje się, że trzeba jeszcze kalkulować dodatkowo z racji zawalidróg ¯\_(ツ)_/¯ i nawet jak się jest przezornym to i tak się łapie spóźnienia bo nie przewidziało się, że 8 km będzie się jechało przez pół godziny wiec ani się punktualnie nie dojedzie do pracy, ani nie
mowa oczywiscie o ewidentnym zamulaniu i robieniu za sobą peletonu,


@SpalaczBenzyny: Znajdź kogoś, kto kiedykolwiek za to dostał mandat.

Nie przekonasz ich. Teraz na wypoku króluje chórek "wolno ale za to niebezpiecznie", który by najchętniej ograniczył prędkość do 30km/h globalnie, a na każde zaostrzenie przepisów klaska uszami, a jeśli daje efekt odwrotny od zamierzonego (tak jak np. nowe przepisy o pierwszeństwie pieszych) to będzie twierdził, że statystyki są złe.
no pokazałeś że ty nie powinieneś jednak


@vieniasn: ja nie mam problemu jechać 90kmh przy czarnej drodze, a dla innych wystarczy, że śnieg spadnie i co z tego, że droga czarna, to i tak zesrani 50kmh jadą bo się boją, że w poślizg wpadną i umrą
idź do psychiatry


@Kieres: ludzie, którzy jeżdzą 50-60kmh przy czarnej drodze powinni mieć zabierane prawo jazdy. Tak samo ci wszyscy co nagle jadą 50kmh jak deszczyk pada, albo jak mgła lekka, a ci pajace oślepiają ludzi przeciwmgielnymi
mówię poważnie, idź do psychiatry. Normalni ludzie nie reagują agresją i furią na tak banalne sytuacje.


@Kieres: Jedź za takim kilkanaście km, kiedy już i tak specjalnie wyjeżdżasz kilkanaście minut wcześniej ze względu na pogodę, do roboty.
typie ty chcesz ludzi taranować i bić bo jadą wolniej niż ty


@vieniasn: nie no tak, napisałem, to na pewno to zrobię czy zrobiłem xD

Ktoś nie potrafi jeździć w takich warunkach? Nie powinien wsiadać za keirownicę
Jedź za takim kilkanaście km, kiedy już i tak specjalnie wyjeżdżasz kilkanaście minut wcześniej ze względu na pogodę, do roboty.


@technojezus: no jadę i co z tego? Na pewno rzeczy nie masz wpływu.