Wpis z mikrobloga

Hej, Mirabelki i Mireczki!
Wiem, że nie jestem kimś super znanym, ale dzisiaj pojawił się wywiad ze mną, w którym opowiadam o tym, co robię, żeby współtworzyć polską branże kosmiczną (jak myślicie, że takiej w naszym kraju nie ma, to tym bardziej przeczytajcie!) i jeśli też byście chcieli robić coś nie z tej Ziemi, a nie wiecie jak zacząć, zainspirujecie się moją ścieżką.

Link do znaleziska: https://www.wykop.pl/link/6940491/branza-kosmiczna-w-polsce-wywiad-z-milena-michalska/
Link do wywiadu: https://www.bimv.pl/branza-kosmiczna-wywiad-z-milena-michalska/

#kosmos #ciekawostki #innspace #inzynieria #pokazmorde #rakieciara
Pobierz Networks_PowerCat - Hej, Mirabelki i Mireczki!
Wiem, że nie jestem kimś super znanym...
źródło: comment_16708656528PPnpyouU5bT6hk7LMaggs.jpg
  • 125
@unintelligible zgadzam się całkowicie z tą opinią o branży kosmicznej czy jak ją tam nazwać w Polsce. Mam kolegę co pisał na FPGA, w Polsce dostawał 3 netto, pobył rok, zdobył doświadczenie, mieszka już w Niemczech. Nie ma godziwych wynagrodzeń, bo nie ma sensownych projektów.

Natomiast mój komentarz jest podporządkowany jednej myśli: wywiad prowadzony jest z mentorką, ekspertką, profesjonalistką. Cały czas spuszczają się nad feminatywami, podkreślają dokonania, a jak idzie łatwo zauważyć
wywiad prowadzony jest z mentorką, ekspertką, profesjonalistką


@Bordomir: wydaje mi się, że szukasz w tym aspekcie problemu na siłę. Już w pierwszych zdaniach wywiadu jest napisane, że to "programistka z ambicjami na zaprojektowanie czegoś, co poleci w kosmos" "Jakimi sposobami najlepiej zdobyć umiejętności, które otworzą ścieżkę kariery w branży?", "od około sześciu lat jestem programistką", "Obecnie kończę studia inżynierskie" - bezpośrednio z tego wynika, że jest początkująca i ma pokazać jedynie,
Nie chcę komuś zabraniać hobby, po prostu denerwuje mnie promowanie przeciętnych kobiet, gdy są też całkiem dobre, ale wyciszone.


@Bordomir: Ale ona jest organizatorką i promotorką. Ekspertką jest od pomagania ludziom zakręcić się w tej branży. Siedzi w niej od lat i ogarnia co się dzieje na rynku i mówi o tym, promuje ludzi którym się udało i tak dalej. Nie widziałem żeby się wypowiadała jako ekspert od magnetoplazmadynamicznych napędów rakietowych.
@winokobietyiwykop: wiedziałem, że ktoś doda tą fotę xD @Networks_PowerCat szacunek dla Ciebie, bo fajne jest to co robisz, ale ta fota jest po prostu... ko(s)miczna ;) Ciekawy wywiad, działaj dalej! (tylko nie wysyłaj dildosów w kosmos, bo ufoki pomyślą, że cała ziemia myśli tylko o jednym) :o)
jak myślicie, że takiej w naszym kraju nie ma


Nikt tak nie myśli, każdy szanujący się wykopek słyszał o Bigosie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@unintelligible:

ludziom zakręcić się w tej branży. Siedzi w niej od lat


nie, nie siedzi w branży. Nawet nie ma skończonych studiów. A pisanie aplikacji webowej w angularze nie ma nic wspólnego z kosmosem. Na samym warszawskim MELu biorąc pierwszą lepszą osobę z koła naukowego np. ze SKA trafilibyśmy na kogoś z większymi kompentencjami. Nie mówiąc o absolwentach którzy parę lat temu zbudowali satelitę, czy o dziesiątkach innych osób które pracują
Jak może innym w tym pomagać jak sama nie ma żadnego doswiadczenia z branżą


@pam_param: myślę, że co innego mam na myśli pisząc "branża". gdzieś kiedyś natknąłem się na nią na chyba js news i followowałem z ciekawości, więc pisząc "branża" mam na myśli to o czym pisze co jak by nie było jest powiązane z branżą kosmiczną i na tym poziomie studenckim. jest dla mnie oczywiste, że nie ma doświadczenia