Wpis z mikrobloga

@Kryspin013: W ciągu 6 lat wojny zginęło 6 milionów Żydów (chyba że masz inne zdanie na ten temat...?); od aborcji w tym samym czasie: 438 milionów ludzi. Czyli dwa rzędy wielkości. Takie czasy nastały, że prosta arytmetyka jest szurią.
@kficzou: Porównujesz śmierć dorosłych oraz kilku i kilkunastoletnich ludzi do nienarodzonych dzieci i udajesz, że tu nie ma żadnej manipulacji.

Dodaj sobie do tego poronienia (jeśli w tych danych nie są zawarte) albo w ogóle najlepiej śmierć komórek jajowych i plemników by dane były jeszcze bardziej spektakularne ty wcale-nie-szurze xD
@Kryspin013:

Porównujesz śmierć dorosłych oraz kilku i kilkunastoletnich ludzi do nienarodzonych dzieci i udajesz, że tu nie ma żadnej manipulacji.

Oczywiście śmierć nienarodzonych dzieci jest gorsza, bo pozbawia je większej liczby QALY.

Dodaj sobie do tego poronienia (jeśli w tych danych nie są zawarte) albo w ogóle najlepiej śmierć komórek jajowych i plemników by dane były jeszcze bardziej spektakularne ty wcale-nie-szurze xD

Poronień nie ma potrzeby, bo to śmierć z przyczyn
@stale_prawo: od dziecka jeździłem na łyżwach przez całą długość jeziora, od 4 lat nie jeżdżę wcale i to nie względu na brak czasu, tylko brak ciągłego mrozu pozwalającego na odpowiednie zamarznięcie jeziora
globalne ocieplenie już dawno przestało być teorią a stało się faktem, potwierdzanym przez coraz to nowe badania

@Ranne_Kapcie: Tak samo jak śmiercionośny covid i leczące go magiczne szczepionki.
Nom i jak to jest samemu siebie zaorać?

@Kryspin013: Nigdzie nie napisałem, jaka teraz jest średnia, tylko że "Jeśli w lecie jest cieplej, a w zimie zimniej, to średnia roczna nie ulega zmianie", co, chyba nie zaprzeczysz, jest absolutną prawdą, więc czy możesz pokazać, gdzie ja samemu siebie zaorałem?

Średnia roczna temperatura zarówno w Polsce jak i na świecie ma tendencję wzrostową od kilkudziesieciu lat.

O cholera, temperatura jest 1 (słownie
O cholera, temperatura jest 1 (słownie jeden) stopień wyższa od średniej z 50 lat? To rzeczywiście katastrofa, koniec świata, planeta tego nie wytrzyma. Musimy jak najszybciej zakazać plastikowych słomek i mięsa. A że 50 lat temu była 2 stopnie poniżej średniej, to mądrzejsze nie wspominać.


@ibilon: Różnica wynosi 2°C ignorancie i:
- to tylko dla Polski gdzie aż tak tego (jeszcze) nie odczuwamy, chociaż powoli zaczynamy,
- tendencja jest
A że 50 lat temu była 2 stopnie poniżej średniej, to mądrzejsze nie wspominać.


@ibilon: Co to jest za matematyka w ogóle? XD No jasne, że jak patrzysz na temperatury w 2000 roku względem 1950 to masz 2 stopnie więcej a jak będziesz patrzeć na 1950 rok względem 2000 to będziesz miał 2 stopnie mniej xD

Średnia temperatura roczna w Polsce była mniej więcej stała do 1980