Wpis z mikrobloga

Skąd czerpać informacje na temat dobrych praktyk w #aws #devops #cloud poza doświadczeniem zawodowym? Istnieją jakieś handbooki dotyczące dobrych praktyk i przykładowych architektur na w miarę rzeczywistych przykładach?

AWS jest mega rozbudowany i ma mnóstwo funkcjonalności (nie ukrywajmy, że nawet ten ponadpodstawowy cert z Amazona nie daje nic więcej ponad ogólny zarys) tak samo narzędzia i praktyki DevOpsowe. Rozumiem, że co organizacja to zupełnie inny styl, ale miło byłoby dostać jakieś tipy od bardziej doświadczonych.

Będę zmieniał w najbliższym czasie pracę na dużo lepszą. Wszystko klepnięte i przeszedłem rozmowę pozytywnie. Jednocześnie wiem, że będzie to pewne wyzwanie, bo nie mam na tyle doświadczenia zawodowego, żeby wymiatać i ogarniać.

Przygotowywać się jakoś do tej nowej pracy w powyższych tematach, czy po prostu czekać na mentoring i się niczym nie martwić?

Jest coś co byłoby dobrze żebym przerobił sobie we własnym zakresie?

#programista15k #pracbaza #pracait
  • 9
@madryzolw: czytać dokumentację i blog AWS-a. Mają strasznie rozbudowany blog, w którym poruszają mnóstwo kwestii - stamtąd się sporo dowiesz o dobrych praktykach.
Często są jakieś przykładowe projekty wraz z gotowymi templatkami CloudFormation, dzięki czemu możesz to odpalić u siebie i zobaczyć co i jak zbudowali