Wpis z mikrobloga

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie tylko skrajna prawica i skrajna lewica popierają niewolnictwo mężczyzn. Centryści i „liberalne” media także są przeciwko nam. Tutaj mamy dziennikarkę OKO.press (piszącą też dla The Guardian, Gazety Prawnej i Newsweeka), która z łezką w oku wspomina czasy, gdy mężczyźni byli zmuszani do oddawania życia na wojnie.

Warto przy okazji przypominać jak wyglądały początki feminizmu. W Wielkiej Brytanii podczas I Wojny Światowej sufrażystki chodziły po miastach i rozdawały białe pióra, aby zawstydzić mężczyzn, którzy szanowali swoje życie i zdrowie. Pomysłodawcą akcji był admirał Charles Fitzgerald. Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/White_feather#World_War_I

#pieklomezczyzn #dyskryminacjamezczyzn #maskulinizm #prawamezczyzn #mizoandria #wojsko #obowiazkowecwiczeniawojskowe #polityka
Pobierz F.....e - Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie tylko skrajna prawica i skrajna l...
źródło: comment_1670769206c1EXHN4n1Agy3wZoBMekGW.jpg
  • 43
@sqlserver: a to wcześniej było jakieś prawo nakazujące kobietom wychodzenie za mąż tylko za polaka? Albo był odgórny przydział kobiet dla mężczyzn?
No i co z tym 500+? Poproszę o zapis, że tylko mężczyźni go płacą.
@chrominancja: a mnie nie obchodzą twoje głupie pytania.
Dzięki płci we współczesnej Polsce jesteś w pozycji SS-mana, który może się nad mężczyznami znęcać psychicznie jak nad Żydami.
I gdybym takiej Polski bronił to byłbym jak Żyd walczący w Wehrmachcie.
@sqlserver: moje pytania nie są głupie, moje pytania odnoszą się do Twoich argumentów, które są głupie i chyba właśnie do Ciebie to dotarło. Skoro masz jakieś dowody na to, że mężczyźni stracili jakieś prawa to ja bardzo o to poproszę.

Dzięki płci we współczesnej Polsce jesteś w pozycji SS-mana, który może się nad mężczyznami znęcać psychicznie jak nad Żydami.

Uuu no tu to się nie spodziewałam argumentów niczym ad hitlerum. Jestem
@chrominancja: prawo nie musi być zapisane, żeby obowiązywało.
Jeszcze te 20 lat temu jak mężczyzna nie został się na gospodarce, na wiosce, nie poszedł do więzienia, nie został pijakiem ani narkomanem, to jeśli koniecznie chciał mieć zonę to ją znalazł.
w tych czasach żebym góry w proch obrócił, morzem się udławił, niebo wypił to na jakakolwiek kobietę nie mam absolutnie najmniejszej szansy mimo że mieszkam w dużym mieście, mam doktora, niezłe
@sqlserver: dziękuję za ten fascynujący dowód anegdotyczny. Tak jak myślałam, nic sensownego mi nie napiszesz, nie podasz tego prawa. Wciąż nie wytłumaczyłeś o co Ci chodziło z 500+. Ale już nie potrzebuję, bo wiem, że nie dostanę argumentów, których nie da się obalić w mniej niż 30 sekund.
@chrominancja: ok, to obal to prawo które napisałam, pokaż mi jedną kobietę na całej planecie która chciałaby za mnie wyjść za mąż.
Nie znajdziesz takiej, bo na całej planecie Polak jest synonimem śmiecia, którego każdy może traktować jak gówno, bo on się daje tak traktować przez Polki.
Niestety ze względu na pracę mam kontakty z obcokrajowcami i widzę codziennie z jaką pogardą traktują oni Polaków, bo widzą jak dają się oni
W Wielkiej Brytanii podczas I Wojny Światowej sufrażystki chodziły po miastach i rozdawały białe pióra, aby zawstydzić mężczyzn


@Fracture: Przecież to nie były zasadniczo sufrażystki (bo te się jedynie zdarzały w tej akcji), tylko konserwatystki, apologetki brytyjskiego imperium, roli arystokracji i tradycyjnego modelu społecznego - Mary Augusta Ward, jedna z bardziej prominentnych uczestniczek akcji, przed wojną pisała, że istotne problemy społeczno-polityczne są w stanie rozwiązać wyłącznie mężczyźni, a sama stała na
@bacanahali: Ja go pytam jakie prawa stracili mężczyźni i co ma do tego 500+, które płacą wszyscy. Dlatego pytam jaki to ma związek z tym co napisał wcześniej.
@sqlserver: A może problem jest w Tobie, a nie w mężczyznach na całym świecie? Jakoś spora część mężczyzn jednak jest lub była w jakichś związkach. Obawiam się, że jeśli teraz nie jesteś "dobrą partią", to kiedyś też byś nie był. I nie
Obawiam się, że jeśli teraz nie jesteś "dobrą partią", to kiedyś też byś nie był. I nie wiem co jest tego powodem bo oczywiście Cię nie znam, ale mogę podejrzewać.


@chrominancja: takie bzdury możesz pisać dwudziestoletnim szczeniakom, którzy nie pamiętają nie tylko PRL, ale nawet świata sprzed Unii Europejskiej.
Ja kiedyś miałem dziewczynę modelkę, potem już w pracy dowiadywałem się, jak raptem kilka lat młodsi koledzy mówili, że nigdy nie mieli
@sqlserver: Już to raz pisałam, nie będę dyskutować z dowodami anegdotycznymi. Mój partner do 25 roku życia nie był z nikim w związku, aż do momentu poznania mnie w czasach, w których jak to pisałeś popsuł się rynek matrymonialny. Czy mam jego przypadku używać jako kontrargumetu dla Twoich historyjek?
I takich mężczyzn jest miliony i kobiety oczywiście ich zauważają.
@chrominancja: Cuda takie jak wygrana w totolotka się zdarzają.
Dla reszty podludzi którzy urodzili się w niewłaściwej w tych czasach płci zostaje wyłącznie samobójstwo.
Gdyby mnie mieli zamknąć albo nawet zabić za odmowę służby wojskowej dla tej feministycznej "ojczyzny" to tylko bym zyskał, bo na takim dnie na jakim jestem to nawet w więzieniu byłoby lepiej.
@sqlserver: https://stat.gov.pl/kobiety-i-mezczyzni-w-europie/images/pdf/WomenMenEurope-DigitalPublication-2018_pl.pdf?lang=pl

Jakoś statystyki europejskie uważają inaczej.
Dla grupy 15-24 różnica jest praktycznie zerowa, nawet na plus dla mężczyzn (choć moim zdaniem plus na tyle mały, że zapewne granica błędu statystycznego):

45,1 % kobiet i 48,4 % mężczyzn w wieku 15 lat i więcej w UE żyje w związkach.


W grupie 25-49 różnica jest większa na niekorzyść mężczyzn, ale niestety tę statystykę zaburza kwestia uwzględnienia singli bez dzieci.

Odsetek singli bez
Ale jest jeszcze taka ciekawostka, że w przypadku singielek z dziećmi różnica jest bardzo duża i na niekorzyść dla kobiet:


@chrominancja: ona nie jest na niekorzyść kobiet, bo każda "singielka z dziećmi" w ciągu 10 minut byłaby w związku, mają tysiące dostępnych kandydatów, ale one nie są tym zupełnie zainteresowane.

Akurat z doświadczenia wiem, że jakakolwiek próba randkowania z "singielkami z dziećmi" jest totalną stratą czasu i nerwów bo związku z
ona nie jest na niekorzyść kobiet, bo każda "singielka z dziećmi" w ciągu 10 minut byłaby w związku, mają tysiące dostępnych kandydatów, ale one nie są tym zupełnie zainteresowane.


@sqlserver: Nie są tym zainteresowane, dlatego wykopki płaczą, że tinder zawalony babami z dziećmi i nie ma żadnej normalnej? A o Twoich doświadczeniach to już pisałam, przykro mi, że takie masz, nie wiem dlaczego, ale się domyślam. Jakkolwiek nie są one argumentem
miłej nocy


@chrominancja: ta miła noc, tak jak jak każda noc przez ostatnie kilkanaście lat będzie polegać na siedzeniu do 4 i wyciu z rozpaczy i marzeniu o śmierci, bo mam nieszczęście wegetować czasach w porównaniu z którymi III Rzesza to był raj.
Warto przy okazji przypominać jak wyglądały początki feminizmu. W Wielkiej Brytanii podczas I Wojny Światowej sufrażystki chodziły po miastach i rozdawały białe pióra, aby zawstydzić mężczyzn, którzy szanowali swoje życie i zdrowie. Pomysłodawcą akcji był admirał Charles Fitzgerald. Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/White_feather#World_War_I


@Fracture: jak można być tak zakłamanym? xD Jakiśgenerał wymyślił akcję propagandową a ty stwierdzasz, że to są POCZĄTKI FEMINIZMU, żeby sprowadzić dziesięciolecia rozwoju myśli feministycznej do #!$%@? tej akcji i skojarzenia,