Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak wy ale mnie bardzo odpycha studiowanie pielęgniarstwa u dziewczyny.
Mam chyba to zakodowane w podświadomości, że nierozerwalnie z pielęgniarstwem idą krzyki, wieczne przepracowanie, zawód i brak satysfakcji z życia, a to wszystko na podstawie jednego serialu xD
Przepraszam wszystkich pracujących i studiujących, bardzo was szanuję, doceniam rolę społeczną i nigdy się na was nie zawiodłem ale tak już po prostu mam.

#swiatwedlugkiepskich #pielegniarstwo #zwiazki #przemysleniazdupy
Pobierz Zeiss - Nie wiem jak wy ale mnie bardzo odpycha studiowanie pielęgniarstwa u dziewczy...
źródło: comment_1670720229nQmUrlLpiHhnaYBnXqix8l.jpg
  • 20
@Zeiss: Ale to nie jest odpowiedz na moje pytanie. Skoro z pracą pielęgniarki łączysz wieczne niezadowolenie i brak satysfakcji z życia na podstawie serialowej pielęgniarki, która po ciężkiej robocie wraca do męża alkoholika, który jest bezrobotny i czeka ją drugie tyle obowiązków w domu, to przy wyciąganiu wniosków pominąłeś co najmniej połowę czynników, ktore finalnie wpływają na jej niezadowolenie
@Wookash071: Tak, ale to nie jest kwestia tego, że ja sobie wybrałem jakieś elementy i je wtłoczyłem do podświadomości. Trudności dnia codziennego Haliny kontrastują swoim jednoznacznym negatywnym wydźwiękiem, alkoholowe ekscesy męża ukazane są w sposób komediowy.
@Zeiss: No z tego co pamiętam to Ferdek na samym początku serialu był niezadowolony z faktu, że nie ma pracy. A jego alkoholowe ekscesy to tylko efekf marazmu w jaki wpędził się szukając oderwania od rzeczywistości wpędzając się w uzależnienie i taką bańke, ze lepiej nie robić nic i pić piwko. Więc to, że jest śmiesznym pijaczkiem nie oznacza, że wewnątrz czuje sie dobrze.
@Zeiss: Jak każdy taki pijaczek. To przeciez daleko nie trzeba szukać takich ludzi.
Ciężko porzucić wygodne życie z piwem przed telewizorem na rzecz etatu. Ale też słabo bez pracy pić piwo, a fajnie by było nie robić nic i mieć.
@Zeiss: randkowałem kiedyś z pigułą. Cały czas jęczała że zarabia mało, że praca ciężka, latała jak na sraczkę do białego miasteczka pod sejmem. Mówię: naucz się języka, jedź do Szwecji, Norwegii, zarobisz sensowne pieniądze. "Nie".

One po prostu przyjmują rolę męczennicy i myślą że świat kiedyś je za to nagrodzi. Karmią się tym wzorcem aż jest za późno na jakąkolwiek zmianę. Nawet jeśli są ładne, to za moment brak środków na
@kosmita: @czescmampytanie: Na wstępie. Nigdy nikomu nie życzę źle, ale co jeśli nagle wszystkie pielęgniarki/pielęgniarze zrezygnują? Kto się by opiekował tobą gdybys był w szpitalu? Kto by przyniósł kroplówkę, pomógł się wykapać, zjeść czy trzymaliby za rękę w ciężkich momentach? Kto by podczas operacji asystował chirurgowi? A kto by obserwował chorego po operacji czy coś złego się nie dzieje?Nie będę wypisywać wszystkiego co robią pielęgniarki, ale to nie poprawianie poduszek
@oblaczek:

Nigdy nikomu nie życzę źle, ale co jeśli nagle wszystkie pielęgniarki/pielęgniarze zrezygnują? Kto się by opiekował tobą gdybys był w szpitalu? Kto by przyniósł kroplówkę, pomógł się wykapać, zjeść czy trzymaliby za rękę w ciężkich momentach? Kto by podczas operacji asystował chirurgowi? A kto by obserwował chorego po operacji czy coś złego się nie dzieje?


przecież ja nie napisałem że ten zawód jest niepotrzebny, więc nie wiem po co to
@kosmita: No tak. Jeśli ktoś np. Nienawidzi pracować w korpo to tez będzie stękał i to nie ma sensu tam siedzieć. Ale to akurat tyczy się każdego zawodu. W pielęgniarstwie może być to bardziej uwidocznione bo jest to mocno sfeminizowany zawód i bardzo długo złe się zarabiało