Wpis z mikrobloga

#rosja #wojna #ukraina #obowiazkowecwiczeniawojskowe

Jeśli rosja by zaatakowała Polskę lub Polska inaczej by się zamieszała w konflikt, to ile mam czasu na ucieczkę zanim zaczną zawracać mężczyzn na granicach?

Wykop przeglądam co godzinę więc info o wojnie bym miał świeże.
Do Czech mam 3,5 godziny a do Niemiec 4,5.
Pakowanie najważniejszych rzeczy godzina.

Wychodzi, że od info do przyjazdu na granice minęłoby 6-7h.
Myślicie, że da radę wtedy uciec czy lepiej od razu emigrować?
  • 34
@xmadesio: Dość problematyczne. W jednym, dość popularnym poradniku dla cywili jakiegoś ruskiego, profesjonalnego wojskowego sprzed lat sugerowano, że z 3.5h do Czech może Ci się zrobić 35h albo i więcej, bo ulice będą zakorkowane. W takim wypadku, lepszą opcją teoretycznie miałoby być #!$%@? po lasach. Ogólnie raczej ciężko oczekiwać cudów, kiedy coś już się stanie. Jeśli realnie się boisz, wypadałoby podjąć odpowiednie kroki już dziś.
@Filipterka25: czytając twój post wnioskuje, że nie masz żony i dzieci do ewakuacji tylko siebie i kota, dla mnie twoim podstawowym błędem jest tu samochód załóżmy, że X ludzi też będzie uciekać i będą to dziesiątki tysięcy samochodów do tego dorzućmy jakiś wypadek lub kilka, stoisz w korku 80 km od granicy a jak wreszcie uda Ci się do niej dojechać mówią Ci zapraszamy na front. I teraz mając motocykl turystyczny
@xmadesio: jeśli chcesz mieć pewność że uciekniesz musisz jechać teraz albo w najbliższym czasie, jeśli będziesz czekać to potem to będzie loteria i wszystko będzie zależeć od Twojego refleksu i szczęścia i z drugiej strony na ile państwo ogarnie kuwetę i kiedy zamknie granice ja sam mam dylemat bo z jednej strony chciałbym spędzić święta z rodziną a z drugiej wiem że sytuacja jest niepewna
@NaczelnyWoody: pamiętajmy że w przypadku Ukrainy USA biło na alarm po pierwsze żeby ostrzec Ukraińców po drugie żeby odstraszyć Rosje i pokazać im że znają ich każdy ruch i wiedzą co się u nich dzieje w przypadku Polski czyli NATO wszystko może być utajnione i Amerykanie nie zrobią nam takiego prezentu ale myśle że jak wyskakuje szef NATO i mówi że konflikt pomiędzy NATO i Rosją jest prawdopodobny to to jest
@pss8888: Ja wierzyłem, najwidoczniej jestem najmądrzejszy na świecie ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Jeszcze przed słowami Bidena to można było powątpiewać, no ale jak już powiedział, że Rosja zaatakuje na 100% i zagraniczni dyplomaci #!$%@?, to ja nie wiem czego można było spodziewać, że Biden baitował wykopki?
a jedzenie? Co z jedzeniem?


@WhiteRaven12: 2-3 dni wytrzymasz bez jedzenia. Racje typu Seven Oceans nie zajmują dużo miejsca, a pozwolą wydłużyć ten czas do prawie tygodnia. W zupełnie tragicznej sytuacji zeżarłbym kocią karmę.

Większym problemem jest woda, ale nie zesrasz się i nie weźmiesz ze sobą na pieszą ewakuację racji wody na więcej jak dzień-dwa, chyba że nie bierzesz prawie nic innego.

Inna rzecz, że pakowanie sprawdzałem na scenariusz "ewakuacja
@xmadesio: samochodem nie dasz rady wyjechać szybko(korki). Jak już dotrzesz na przejście to może być po ptokach. Prędzej z buta. Tylko że się o tym mysli i robi wcześniej a nie jak jest po fakcie chyba że jesteś totalnie bez zobowiązań,rodziny,z dobra kondycja i np złotem w łapie.
@xmadesio: byłem w Gruzji kilka kilometrów od granicy gruzińsko-rosyjskiej w momencie, jak pojawiły się plotki o zakazie wyjazdu mężczyzn w wieku poborowym lub wręcz o wręczaniu im wezwań na granicy. Kolejki samochodów w stronę Gruzji były ponoć gigantyczne, a od strony gruzińskiej kilkanaście kilometrów stojących TIRów, które nie wjeżdżały do Rosji - przed samą granicą było pusto, jednak zakłądałem, że kierowcy TIRów boją się wjechać do RU bo albo nie wyjadą,