Wpis z mikrobloga

#rosja #wojna #ukraina #obowiazkowecwiczeniawojskowe

Jeśli rosja by zaatakowała Polskę lub Polska inaczej by się zamieszała w konflikt, to ile mam czasu na ucieczkę zanim zaczną zawracać mężczyzn na granicach?

Wykop przeglądam co godzinę więc info o wojnie bym miał świeże.
Do Czech mam 3,5 godziny a do Niemiec 4,5.
Pakowanie najważniejszych rzeczy godzina.

Wychodzi, że od info do przyjazdu na granice minęłoby 6-7h.
Myślicie, że da radę wtedy uciec czy lepiej od razu emigrować?
  • 34
@NaczelnyWoody
@donaldJretard
Jeden z was piesze kilka tygodni, drugi kilka miesięcy. Obaj piszecie głupoty. Do ataku ruskich nikt na Ukrainie oficjalnie nie informował społeczeństwa co się na pewno wydarzy. Wszystkie gadające głowy w TV mówiły że to mało prawdopodobne. W Polsce będzie to samo, w poniedziałek Sasin na konferencji powie że wojny nie będzie a we wtorek ogłasza mobilizację i zamkną granice.
@xmadesio: Spójrz na to z trochę innej strony, jeśli Rosja by nas miała zaatakować (chociaż w tej chwili to nierealne bo przez kilka lat nie będą mieli ludzi, ani sprzętu na marzenia o Europie) - to zanim to nastąpi, będzie narastała eskalacja napięcia w dyplomacji. Dużo szumu w głównym nurcie, przepychanki MSZ-ów, uspokajanie opinii publicznej, pod sam koniec eskalacji "przed" samymi działaniami następuje ewakuacja dyplomatów z zagrożonego terytorium do ich rodzimych
@xmadesio: bez większych szans jeżeli będziesz czekał na pierwsze bomby.

Odpowiedz sobie, jak zareagowałeś na rakiety pod Hrubieszowem - jak czekałeś na potwierdzenie kto walił to kurde przyps.

Pakowanie najważniejszych rzeczy godzina.


@xmadesio: Kiedyś byłem ciekaw, ile zajęłoby mi przygotowanie się do wyjścia bez szans na powrót. Mniej niż pięć minut razem ze spakowaniem kota i utensyliów kocich.

Procedura:

- kot do transporterka - minuta,
- torba turystyczna: wypieprzyć co
Do ataku ruskich nikt na Ukrainie oficjalnie nie informował społeczeństwa co się na pewno wydarzy


@pss8888: tylko że na Ukrainie nikt nie blokował Ukraińcom dostępu do zachodnich źródeł informacji, o potencjalnej inwazji oficjalnie przed wojną ostrzegali amerykanie łącznie z prezydentem Joe Bidenem na czele, amerykanie po prostu wiedzą o wszystkim wcześniej bo mają wszędzie wtyki na całym globie, poza tym Rosjanie wcześniej zgromadzili w pobliżu granic Ukrainy liczne siły w ramach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xmadesio: masz szansę jeżeli mieszkasz godzinę drogi od granicy, tyle zajmie wydanie rozkazów. Potem ratuje cię już tylko kasa lub złoto, trzymaj pełny bak bo nie zatankujesz i min. 1k dolarów lub euro aby przekroczyc granicę z rodziną.
@xmadesio: pytanie czy po ostatnim uderzeniu rakiet na terenie Polski zdążyłeś przekroczyć granicę przed ogłoszeniem że to ukraińska opl. Jeżeli nie, to już raz ci się nie udało bo dokładnie was tamtym momencie zostałyby zamknięte granice.