Wpis z mikrobloga

@wolskiowojnie: Tak. Bo nie ma to jak ludzi wyciągać na 3 miesięczne szkolenie z którego i tak guzik się nauczą bo wojsko jest do tego kompletnie nieprzygotowane. Do tego zrobić to cichaczem wzywając na szkolenia. Fantastyczny pomysł! xD

Ludzie mają życie zawodowe. Część z nich rodziny i kredyty. Naprawdę ciężko było zrobić porządną kampanie informacyjną co? Uprzedzić tych ludzi wcześniej. To strasznie ciężkie do zrobienia przez nasze super zarządzane państwo prawda?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@guest: o popatrz, ze mnie żartuję to spoko ale ja z innych nie mogę?Podwójne standardy.


@wolskiowojnie: jeśli pańskim celem jest tarzanie się błocie z noname trollami internetowymi to świetnie Panu idzie
Ja bym się jednak zastanowił czy ktoś kto jednak aspiruje do miana eksperta w jakiejś konkretnej dziedzinie powinien tą dziedzinę spłycać do poziomu bardzo słabych i nietrafionych memów
@Cierniostwor: absurdalne, oczywiście że można i należy kwestionować rozkazy jeżeli łamią prawo - to jest nawet zapisane w Regulaminie Ogólnym Sił Zbrojnych. Każdego polskiego żołnierza dotyczą też międzynarodowe umowy, których stroną jest RP w zakresie działań wojennych i rozkazy łamiące je także należy kwestionować. Rozkazy powinny być skuteczne, tylko nie wymuszone siłą i ślepym posłuszeństwem, ale uczciwą relacją z dowódcą, wiarą w jego umiejętności i jego autorytetem.

Wiesz, że najwyższymi przełożonymi
absurdalne, oczywiście że można i należy kwestionować rozkazy jeżeli łamią prawo - to jest nawet zapisane w Regulaminie Ogólnym Sił Zbrojnych. Każdego polskiego żołnierza dotyczą też międzynarodowe umowy, których stroną jest RP w zakresie działań wojennych i rozkazy łamiące je także należy kwestionować.


@Ginik: Masz oczywiście rację, w trakcie szkolenia powtarzano nam że rozkazy mają być zgodę z prawem. Jeżeli nie są, nie wolno ich wykonywać.
Ale jest cała masa rozkazów
@GFG_: ale po co ma ich uspokajać, skoro takie są realia? Rekrut po 30 dniach w naszym wojsku nie będzie miał wielkiej wartości. Jeżeli Wolski tak uważa, to ma pełne prawo to mówić.
Jaki jest sens uspakajania ludzi, jeżeli nie wierzy się we własne zapewnienia?