Wpis z mikrobloga

dwudziesty już wiek


@mala_kropka: jak jeszcze chodziłem do kościoła za dzieciaka to śpiewali po prostu "dwudziesty pierwszy wiek"

swoją drogą ta pieśń ma niezły refren, co jak co, ale na muzyce to katole całkiem nieźle się znali.
  • Odpowiedz
Bogata parafia pewnie, ze 3 remonty dachu już robili #pdk


@mchmjszk: Śmieszki śmieszkami, ale ja chyba poznaje, gdzie zrobione zdjęcie. Wygląda to na wnętrze kościoła w Papowie Biskupim (kujawsko-pomorskie, pomiędzy Chełmnem i Toruniem). Mam znajomego z tamtych regionów, który mówi, że tamtejszy proboszcz od lat zbiera na wszystko co się "bo kościół jeszcze średniowieczny, a jak taki zabytkowy to koszta odpowiednio większe, bo konserwator stawia wymagania" ( ͡
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mchmjszk: Pamiętam jak jeezcze mnie rodzice ciągnęli w takie miejsca to ta tablicca nie była elektro tylko projektor zwykły i tekst był ZAWSZE nie ostry. Nawet jak ktoś chciał to nie było opcji żeby coś tam zobaczyć :P
  • Odpowiedz
  • 0
@dbcoop: U mnie to samo było :D w ogóle jak tak myśle, to beka, polowe życia chodziłem tam co niedziele, roraty sraty, powinno wejść to już w nawyk, a myk bierzmowanie i reset pamięci ;D
  • Odpowiedz