Wpis z mikrobloga

@Piotr_Rupik: @Piotr_Rupik: O ciekawe, że bez mitów. I co opisano, ze takie powstanie listopadowe było zorganizowane przez półpijanych podoficerów którzy z chęcią mordowali każdego kto nie chciał z nimi iść na bagnety, a potem oddali powstanie w zamian za ciepłe posadki u Rosjan, kosztem niepodległości kraju? A może o powstaniu warszawskim, gdzie ludność cywilna było wzięta na zakładników i pomimo że Sowieci mocno walczyli z Niemcami to powstanie nie dało
Pytanie bezpośrednie o źródła spowodowały, że "ArkadyToranski" postanowił ostatecznie "przedsięwziąć ekskursję pozawykopową"(pdk, jeden z materiałów Doktore o Sykulu). Szkoda. Na ten moment ta książka nie ma w sobie niczego, co zachęcałoby do zakupu osoby jakkolwiek z tematem zaznajomione i widzące, jaką Doktore tworzy otoczkę wobec całego problemu.
@IsidorY: Nie miałem po prostu czasu odpisać. Jeżeli chodzi o źródła, to odpowiedziałem już wcześniej na to pytanie, a jeżeli chcesz bardziej szczegółowo to mogę zapytać przy okazji o to Piotra. Tak chyba byłoby najlepiej.
@IsidorY: Co jestem w stanie odpowiedzieć samemu, to tyle, że bibliografia ma prawie 15 stron A4. Jak będzie dostępny ebook to pewnie piracka wersja do Ciebie trafi prędzej czy później (lub sam kupisz, nie wiem, jakie masz do tego podejście), to będziesz mógł sam to ocenić. Natomiast nie czuję się też uprawniony, żeby publikować treść książki Piotra przed jej premierą. Mam nadzieję, że to rozumiesz.
@IsidorY: Czekam na rzetelną recenzję, jednak nie pozbawioną słusznej urazy. Tagowi ona się po prostu należy man. Roman Giertych w czasie orki na Kurze i recenzent z przeglądu historycznego niech ci będą drogą i ścieżką. Proszę. xD