Wpis z mikrobloga

Wyobraźmy sobie, że w kraju organizowana jest co roku loteria penitencjarna. Szczęśliwcy co roku w liczbie 250 000 zamykani są od miesiąca do trzech w zakładzie karnym. Bez żadnego wyroku i sądu. W puli losowanych znajdują się jedynie mężczyźni w wieku 18-50 lat. Wygrana w jednym roku wcale nie wyklucza z udziału w roku następnym.

Celem tej loterii jest przygotowanie obywatela na hipotetyczny wypadek, że kiedyś w życiu może popełnić jakieś przestępstwo i trafić do pierdla, co może się nie zdarzyć nigdy w jego życiu, ale przezorny zawsze przygotowany. Jak już zdarzy mu się odsiadka, tym razem usankcjonowana sądem, to już będzie wiedział co to mandżur, lipo i fikoł.

Brzmi absurdalnie, ale wystarczy zamienić Zakład Karny na Wojskowe Centrum Rekrutacji i znajdą się nawet tacy co to będą popierać.

#wojsko #wojna #obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 4
@dr3vil: taka ciekawostka: doczytałem do wyrazu loteria i od razu pomyślałem o Tajlandii. Mają tam obowiązkową służbę wojskową ale chyba ogarniają jak to rozwala gospodarkę bo wprowadzili system loterii xD każdy młody mężczyzna losuje tam takie karteczki, jak wyciągnie czarną to jest wolny a jak czerwoną to idzie do woja... na dwa lata XD ludzie po studiach też to mają i co ciekawe w trakcie studiów mają problem ze znalezieniem pracy
Pobierz Ilirian - @dr3vil: taka ciekawostka: doczytałem do wyrazu loteria i od razu pomyślałe...
źródło: comment_167060084018pQw0sFvj9Lh7jCaRrhkP.jpg