Wpis z mikrobloga

Dobra wykopki, teraz dwa słowa o tym, czego tak się okropnie boicie.

W październiku miałam okazję brać udział w akcji "Trenuj z wojskiem". Było to jednodniowe szkolenie zapoznające cywilów (obu płci) z wojskiem, które odbyło się w CSWL w Poznaniu. Te wprowadzające zajęcia obejmowaly:
- zapoznaie z bronią (zlozenie, rozłożenie karabinu, ładowanie magazynka)
- ćwiczenie postawy strzeleckiej
- strzelanie na symulatorze Snieznik
- zapoznaie z rodzajami granatów, zasady bezpieczeństwa, rzut granatem treningowym
- elementy taktyki, poruszanie się oddziału w warunkach kontaktu z wrogiem (był dym i huk)
- elementy survivalu, w tym nauka rozpalania ognia
- pierwsza pomoc, prowadzenie resuscytacji, w tym na defibrylatorze, przenoszenie rannego
- elementy walki wrecz
- praca z mapa, podstawy używania kompasu i busoli
- reagowanie na alarmy, ewakuacja do schronu
- ochrona przed skażeniami, rodzaje zagrożeń i ochrona osobista (maski p. gaz.)

Same pożyteczne i przydatne umiejętności. Wojskowi szkoleniowcy to byli ludzie na poziomie, sympatyczni i otwarci, nastawieni na nauczenie czegos grupy setki ludzi. Każdy sobie wzajemnie pomagal i atmosfera była bardo pozytywna.

Zatem, jako ktoś, ko miał do czynienia ze szkoleniem wojskowym z poziomu totalnego cywila, kompletnie nie wiem, czego się tak boicie xd
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #armia #polska #oswiadczenie
  • 444
@ciemnienie: Już to pisałem gdzie indziej ale powtórzę. Jeśli chcesz żeby mężczyźni poświęcali swoje życie to musisz im zaoferować kontrakt społeczny który ich do tego zachęci.

Nastroje wśród młodych mężczyzn nie biorą się znikąd, tylko w reakcji na to jak są traktowani przez swoje państwo i swoich współobywateli. Można wymieniać w nieskończoność, ale zacznijmy od tego, że dlaczego w kraju w którym panuje konstytucje równouprawnienie, przymusowej mobilizacji wojskowej podlega tylko jedna
Pobierz
źródło: comment_1670596922qnrZHiujytVn2R2HnUN971.jpg
masz i doceń, bo mi już wywala przeglądarkę


@ciemnienie: no i wprowadzili na szybko ustawę (czyli prawo) na mocy której wzywają byle kogo. Czego Ty nie rozumiesz? Przecież napisałem, że na szybko zmienili przepisy. Czy to oznacza, że mamy się teraz kajać, bo nasz cudowny rząd chce rozpieprzać dorosłym ludziom życia? Masz Ty rigcz?

Żeby było ciekawiej, to ja widzisz nigdzie i tak nie pójdę, bo stan zdrowia mi nie pozwoli.
@ciemnienie myślę, że pokazoweczka dla kilku osób, prowadzona przez nielicznych w wojsku ludzi, którym się chce, a szczególnie chce się nabrać z cywilami to zgoła co innego niż zwalanie tysięcy chwili pod komendę komunistycznym trepom, którym równie nie na rękę ta inicjatywa
@ciemnienie fajnie to wszystko wygląda. Piękna sielanka. Ciekaw jestem czy jak ktoś zostanie wezwany na 90 dni i nie będzie kamer to czy tak samo będą się zachowywać.
@ciemnienie fajnie to wszystko wygląda. Piękna sielanka. Ciekaw jestem czy jak ktoś zostanie wezwany na 90 dni i nie będzie kamer to czy tak samo będą się zachowywać.
@ciemnienie fajnie to wszystko wygląda. Piękna sielanka. Ciekaw jestem czy jak ktoś zostanie wezwany na 90 dni i nie będzie kamer to czy tak samo będą się zachowywać.
wspaniałe rozwiązanie, że też nikt na to nie wpadł! Cała Ukraina powinna się przenieść do Polski, tam na pewno też nikt nie walczy bo musi, w ogóle po co ten opór. Jak russki szliby dalej to Ukrainę i Polskę przenosimy do Niemiec, potem Niemcy, Polskę i Ukrainę do Francji... No po co walczyć, całkowity bezsens.


@ciemnienie: ale ja myślę, że masa ludzi będzie chciało walczyć bez żadnego przymusu. Sama pisałaś, że
@ciemnienie: ale ja mam głęboko w dupie jakie są powody wybuchu wojny, równie dobrze Putin może najechać Polskę bo duda obrazi jego matkę. Co mnie to interesuje. Ten rusek z karabinem nic mi nie zrobił, dlaczego mam go zabijać? Bo pan general mi każe?
@ciemnienie: Aha czyli dali ci się pobawić tym co w sumie w wojsku najlepsze, tymbardziej, że byłaś tam ochotniczo z własnej woli a wszystko w miłej przyjaznej atmosferze.
Nie doznalaś typowej unitarkowej, wojskowej #!$%@? na pododdziale i nie, że przez parę godzinek jedego dnia a po 16 godzin przez min 30 dni . Mi i paru kolegom mimo iż bylismy z własnej wolni to po drugim dniu, już leżąc na wozie,