Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #budujzwykopem #dom

Mam już koncept tego jakie technologie wybiorę u siebie na budowie.
Ściany z bloczków keramzytobetonowych - Czamaninek,
Wełna na ocieplenie - Petralana,
Okna - chyba Aluplast, z ciepłym montażem.
Dach - jeszcze nie wiem - blachodachówka vs. dachówką ceramiczna - nie mam spiny, dom ma być ultranowoczesną stodołą, więc raczej blacha. Pruszyński najpewniej.

Mega polecam kanał na yt., gość konkretnie mówi co wybrał na swoją budowę i dlaczego. Kopalnia wiedzy w jednym miejscu, bez bicia piany, gdzie oszczędzać a gdzie nie.

https://www.youtube.com/@holibood-zdrowydom1490
  • 30
@Aztec26626: dzięki, poprawione. Zależy mi na tym, żeby wybierać wyłącznie POLSKICH producentów tam gdzie to tylko możliwe bez uszczerbku na jakości i przesadnej na portfelu. Polecam wszystkim taki patriotyzm gospodarczy. Kupując od swoich powodujemy, ze w Polsce jest lepiej. Po prostu.
@CaptainSparrow: poczytaj komentarze pod filmami bo holibood często nie ma racji. Jak to mówią teoria to jedno a praktyka swoje.
I buduj jak najszczelniejszy dom. (To jak z termosem zakrecony będzie trzymał temperaturę te 12h , a jakbyśmy wzięli drugi jakiś hiper mega potrójnie izolowany i jak go zostawimy bez korka to po godzinie ciepło ucieknie.)
@Bad_Wolf: a gdzie konkretnie? Bo taki komentarz bez przytoczenia argumentów sprawia ze nadal bardziej wierze temu gościowi niż komuś kto podważa jego tezy bez podania kontrargumentów ( ͡º ͜ʖ͡º)
@CaptainSparrow: @Fudgehog: Nie polecam blachodachówki pruszyńskiego, kładłem u siebie i robiłem test. Zdusiłem butelkę wody, skierowałem strumień na łączenie modułów i troszkę puszcza wodę czyli przy ostrej ulewie nie jest to za szczelne. Model to tigra. Polecam blachodachówki z wysokimi falami i szerokimi zakładami.
@CaptainSparrow: Budujesz parterówkę, czy z piętrem/poddaszem użytkowym?
Też na początku chciałem bloczki keramzytobetonowe, ale do nich zalecają wełnę i bałbym się trochę może przesadnie, że wełna dostanie wilgoci i straci swoje właściwości.
Ja buduję projekt https://eurekadomy.pl/projekts/dom-zerokosztowy-1, założenia:
- płyta fundamentowa
- ściany silka 18cm, gdyby nie było mi szkoda kasy to poszedłbym w prefabrykowane ściany keramzytobetonowe (15cm)
- ocieplenie styropianem 30cm, przy węższym murze uniknę okien jak na strzelnicy :)
-
@CaptainSparrow: na tych korytarzach spokojnie będzie można grać w kręgle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja nigdy nie chciałem dużego domu, bo widziałem ile czasu, pracy i kasy moi rodzice musieli poświęcić już 180m2.
@Tomus88: ja tez nigdy nie chciałem mieć nowego Porsche, bo ło Panie - a ile to Pali! ( ͡º ͜ʖ͡º)
A tak serio, kwestia tego czego się oczekuje od domu. Ja wymagam topowych warunków do życia, W domu zazwyczaj pracuje, jem, śpię, ćwiczę, oddaje się rozrywkom. W moim przypadku to z 70% życia odbywa się w domu. 30% to wyjazd na miasto, do innych miast, za
@CaptainSparrow: oglądałem tego pana i na początku byłem zachwycony analizami, ale jak czytałem inne źródła już jego wiedza nie była taka super. Warto oglądać bo pokazuje całość problemu ale wnioski nie koniecznie są prawidłowo bo dużo sprawy jest takich "to zależy"
@Tomus88: bo radzi
ja bym dołożył wygodne wejście na strych bo może kiedyś zrobisz fajne pomieszczenie

Zasadniczo jeśli jesteś pewny że w tych założeniach dojedziesz do końca to dobry