Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #budujzwykopem #dom

Mam już koncept tego jakie technologie wybiorę u siebie na budowie.
Ściany z bloczków keramzytobetonowych - Czamaninek,
Wełna na ocieplenie - Petralana,
Okna - chyba Aluplast, z ciepłym montażem.
Dach - jeszcze nie wiem - blachodachówka vs. dachówką ceramiczna - nie mam spiny, dom ma być ultranowoczesną stodołą, więc raczej blacha. Pruszyński najpewniej.

Mega polecam kanał na yt., gość konkretnie mówi co wybrał na swoją budowę i dlaczego. Kopalnia wiedzy w jednym miejscu, bez bicia piany, gdzie oszczędzać a gdzie nie.

https://www.youtube.com/@holibood-zdrowydom1490
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lukaschels: Dzięki za twój punkt widzenia. Keramzyt jest polecany do domów pasywnych, trzeba być naprawdę ostrożnym w internetach, bo jest sporo "płatnych trolli" którzy polecają dane rozwiązania, robiąc szeptany marketing. Trzeba być na tym punkcie mocno wyczulonym.
Jeden gość który buduje podobny projekt do tego, który mi się podoba - zdecydował się na keramzytobetonowe bloczki z Czamaninka i będę musiał się z nim skontaktować jak to mu się sprawuje, podjechać
  • Odpowiedz
@CaptainSparrow: każdy materiał ma swoje zalety, system czamaninka do tanich nie należy, bardzo dobrze izoluje ale jego parametry dźwiękoszczelności mnie nie przekonują. Choć na początku zdobywania wiedzy o budownictwie byłem nim zachwycony

Na etapie projektu skonsultuj okna z firmą od której może kupisz, często pewne rozmiary są dużo tańsze a wystarczy powiększyć okno o 10 cm lub tyle zmniejszyć
  • Odpowiedz
ja bym dołożył wygodne wejście na strych bo może kiedyś zrobisz fajne pomieszczenie


@lukaschels: Planuję jedynie wyłaz z schodami na strych w garażu. Na strychu będę miał pomieszczenie na 40m2, ale to raczej sama graciarnia będzie.
  • Odpowiedz
Ja liczę u siebie spokojnie 800k do wprowadzenia


@CaptainSparrow: Przy takim domu i tak dużym metrażu nie ma na to szans. Tzn. na pewno nie zakładałbym takiego budżetu na samym początku. Ja przy 160m2 użytkowej liczę na ok 500, gdzie zakładam bufor na dodatkowe 100k, gdzie większość prac chcę wykonać samodzielnie.
  • Odpowiedz
@Tomus88: Dobra, to 1 200 000pln. Tyle mam na sam dom przygotowane, chyba starczy? Czy jeszcze mało? xD
A tak serio, nie wiesz gdzie buduje, nie wiesz kim buduje, co już mam, czego nie, jaka konkretnie bryła, jakie okna, drzwi, dach, czy nawet systemy wewnątrz, ale wiesz lepiej ile wydam. Pożycz no szklaną kulę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jednak gość z tego kanału ma rację, że
  • Odpowiedz
@Tomus88: Sorry, ale po prostu odniosłem błędne wrażenie w takim razie. Bo albo mnie ludzie robią w konia i kłamią mi w żywe oczy mówiąc o kosztach jakie ponieśli, albo 800k. starczy mi z zapasem na realizację moich założeń (czyli dom "do wprowadzenia"). Oczywiście nie liczę tu działki. No i część gratów "wyposażenia" pójdzie z obecnego mieszkania (np. meble z kuchni mają dwa lata, pójdą do... spiżarni). Jakieś pierdoły mam
  • Odpowiedz
@CaptainSparrow: Kasa szybko schodzi, ja mam dopiero fundament, a wydałem już 124k na samą budowę: 8k ogrodzenie (bez frontu), 9k przyłącza, 13k papierologia + kierownik, 30k wymiana gruntu i 64k płyta. W 400k chciałbym zamknąć stan deweloperski i kolejne 150-200k na wykończenie + prace koło domu.
  • Odpowiedz
30k wymiana gruntu


@Tomus88: U mnie nie potrzebna, kierowników w rodzinie mam chyba z 5 z uprawnieniami, geodetów ze dwóch, hydraulika, elektryka. I na tym w zasadzie możemy skończyć porównanie kosztów. ¯\_(ツ)_/¯ Kolegów co robią wykończeniówki i chętnie przyjdą do mnie ogarnąć (za jakiś śmieszny hajs, bo sobie pomagamy nawzajem w różnych tematach).
  • Odpowiedz