Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam co ma zdusić tą konsumpcję w Polsce skoro jest tak dobrze. Przecież nawet niema śladu pogorszenia poza jakimiś historykami, anegdotami o kimś komu się nie udało ale takie historie są nawet jak jest hossa. Sporo ludzi inwestuje, ma kasę pensje rosną. Tylko bardzo biednych ludzi ciśnie mocniej inflacja ale im i tak było ciężko. #gielda #nieruchomosci
  • 15
@OlekAleksander: wyjdz do pierwszej lepszej galerii handlowej. W Trójmieście wszedzie tłumy. Byłem kilka dni temu w Katowicach to tam chyba jeszcze wiecej ludzi w galerii handlowej było. Wiadomo, że tam się idzie wydać kase.
wyjdz do pierwszej lepszej galerii handlowej. W Trójmieście wszedzie tłumy. Byłem kilka dni temu w Katowicach to tam chyba jeszcze wiecej ludzi w galerii handlowej było. Wiadomo, że tam się idzie wydać kase.


@awful2 A może nie kupują, Tylko chodzą się tam ogrzać, bo ich nie stać na opał, albo mają w bloku grzejnik zakręcone ¯_(ツ)_/¯
@Gustav88

No to jak swoje opinie opierasz o swoich znajomych no to fajnie ;) ale.dopiszczasz myśl że za inni ludzie w tym kraju, który może być nie tak jak tobie?... Bo gdyby było tak dobrze jak tobie to ile byłobh wzorstu PKB w tym roku? Że 20% pewnie? ;)
@awful2:

wyjdz do pierwszej lepszej galerii handlowej. W Trójmieście wszedzie tłumy. Byłem kilka dni temu w Katowicach to tam chyba jeszcze wiecej ludzi w galerii handlowej było. Wiadomo, że tam się idzie wydać kase.


Tłumy są dlatego, że Anetka z Mariuszem jadą wydać to ciężko uciułane 25 000 pln które zbierali na wkład kredytu w pocie czoła na wymarzony dom pod miastem, tylko już wiedzą że ich plan #!$%@? strzelił bo
@mookie: ciezko powiedziec, nie pytałem tych ludzi skąd mają i ile planują wydać
jedno wiem, wśród moich sąsiadów biedy nie widać
tylko w tym roku na 30 miejsc w garażu podziemnym w moim bloku pojawiło się 6 nowych aut, większość to nowe Mercedesy, BMW, jedna Mazda SUV CX5 chyba
@mookie: coś w tym jest. Kilku znajomych co kupili działki to remontują mieszkania w blokach bo wiedzą że szybko się nie wyprowadza przy tych cenach. Wydają hajs na kuchnię i inne remonty. Zresztą bardzo drogie remonty z tego co mowia
@Gustav88: u mnie w firmie i firmach znajomych zwalniają ludzi jakoś teraz. Wypowiedzenie koniec grudnia/stycznia/lutego w zależności, kiedy było dane i kto ile ma wypowiedzenia. U mnie 70 osób/10% firmy dostało zwolnienie. Część z nich pewnie pracę znajdzie od razu, część pewnie nie. Myślę więc, że wiele osób obudzi się z ręką w nocniku wydając co miesiąc większość wypłaty, o ile nie muszą