Wpis z mikrobloga

Chyba jestem tutaj w mniejszości ale uważam, że 1 miesiąc przeszkolenia wojskowego cywili jest potrzebny. Pod warunkiem, że będzie dotyczyć wszystkich niezależnie od płci. Wyjątkiem mogły by być osoby ciężko chore lub mające kogoś pod opieką (np. małe dziecko).
Nie uważam ćwiczeń wojskowych za coś złego. Czasy są bardzo niespokojne. Osobiście bardzo chciałbym się nauczyć strzelać z broni. Po takim przeszkoleniu w przypadku wojny ludność cywilna miałaby podstawowe informacje jak się bronić.
Gdyby wzięli mnie na takie szkolenie (pod warunkiem, że dotyczyło by wszystkich Polaków w określonym wieku) - nie miałbym nic przeciwko, wziąłbym udział i na pewno nie chowałbym się po piwnicach czy próbował ucieć za granicę.
#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 41
@Klimbert: I czego mielibyśmy się miśku nauczyć? Jak zginąć z honorem? 30 dni to za mało na cokolwiek, a użycie broni lekkiej (karabinki itp.) to 5% walk, 95% to artyleria, drony, naloty, ciężkie granatniki, pojazdy opancerzone i czołgi. Jak przyjdzie co do czego to kopać okop to ja umiem i to taki, żeby mnie coś nie #!$%@?ło, coś co leci z daleka i tego nie widać póki nie jebnie.
@MarcelFerry: ale to dla mnie też brak zarobku, bo też częściowo robię jako freelancer. Ale zdaję sobie też sprawę z tego, że za naszą granicą jest wojna, a kraj z którym sąsiadujemy ma zapędy imperialne. Domyślam się, że info o ćwiczeniach przyjdzie z pewnym wyprzedzeniem.
@Ziutek_Grabaz: @ImYourPastClaire: ok, ale takie ćwiczenia to nie tylko strzelanie. To także np. zakładania maski przeciwgazowej, zachowania się podczas alarmu, podstawowa pomoc medyczna, topografia wojskowa, rzucanie granatem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja mógłbym się wybrać do takiej strzelnicy, ale obawiam się że 99% Polaków by olało temat.