Wpis z mikrobloga

Chyba jestem tutaj w mniejszości ale uważam, że 1 miesiąc przeszkolenia wojskowego cywili jest potrzebny. Pod warunkiem, że będzie dotyczyć wszystkich niezależnie od płci. Wyjątkiem mogły by być osoby ciężko chore lub mające kogoś pod opieką (np. małe dziecko).
Nie uważam ćwiczeń wojskowych za coś złego. Czasy są bardzo niespokojne. Osobiście bardzo chciałbym się nauczyć strzelać z broni. Po takim przeszkoleniu w przypadku wojny ludność cywilna miałaby podstawowe informacje jak się bronić.
Gdyby wzięli mnie na takie szkolenie (pod warunkiem, że dotyczyło by wszystkich Polaków w określonym wieku) - nie miałbym nic przeciwko, wziąłbym udział i na pewno nie chowałbym się po piwnicach czy próbował ucieć za granicę.
#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 41
@Klimbert: oczywiście że nie są złe ale to nie może być zorganizowane w taki sposób jak teraz, nie można kogoś nagle wyrwać na miesiąc albo więcej z życia i rzucić mu za to jakiś ochłap. Takie ćwiczenia jak dla mnie mogą być nawet co roku ale maksymalnie kilkudniowe, w dogodnym dla ciebie terminie i na pewno nie zakończone przysięgą wojskową
@Klimbert: Przeszkolenie jest ważne, ale czas na to jest w szkole, zaraz po studiach a nie będąc 35 latkiem z kontraktami i zobowiązaniami gdzie nie mogę sobie pozwolić nawet na tydzień przestoju
@Klimbert: Misiu kolorowy - jak przez te 30 dni dadzą Ci 5 "pestek" do wystrzelenia to będzie cud. Chcesz do woja - idź, ale do prawdziwego, zawodowego. Mam za sobą 9 miesięcy ZSW - przez pierwsze 3 miechy na strzelnicy bylyśmy może 4 razy, z czego pierwsze 2 wizyty były bez strzelania: zasady bezpieczeństwa, ustawianie sie w kolejeczce, przymowanie różnych pozycji strzeleckich (tu strzały "na pusto"), kolejne zajęcia z bezpieczeństwa. Pierwsze
@Klimbert włącz sobie yt zrób sobie popcorn. Maskę możesz sobie kupić na allegro. W ciągu dnia się nauczysz więcej niż w wojsku przez 30 dni. Ty chyba nie masz pojęcia jaki stres jest tam. Nikt nie będzie cie prosił o robienie czegoś tylko będą krzyki. O jedzeniu, higienie, nawet szkoda wspominać
problem polega na tym, że nie byłeś w tym kochanym wojsku, więc nie wiesz, że nauczą cię co najwyżej chodzić po lesie w za małych butach, dziurawym mundurze i stalowym hełmie oraz picia wódki na okrągło, a nie strzelania z czegokolwiek


@NieoznaczonaReklama: ale #!$%@? xD wojsko to widziałeś na filmach albo 30 lat temu
@Klimbert: spoko, mogę iść pod warunkiem że dostanę minimum równowartość obecnego wynagrodzenia, wojsko będzie opłacać mojego obecnego pracodawcę żeby mnie nie #!$%@?ć 5 min po powrocie ze szkolenia i nie #!$%@?ą mi na siłę przysięgi wojskowej na dowodzenia. Wtedy to spoko mogę iść na to szkolenie z picia wódki...
@NieoznaczonaReklama: walnąłeś tezę z dupy o MONie chwalącym się wódą i za małymi butami
a gdy ktoś poprosił o jakieś podstawy to wypluwasz z siebie bełkot bez ładu i składu a na koniec twierdzisz że Cię to bawi?

w sumie mnie też ludzie robiący z siebie idiotów bawią, proszę, kontynuuj

no ja mam to w dupie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


tak, tak, ale odpisujesz nadal
@Klimbert po pierwsze nie
po drugie jesli jednak tak, to dla wszystkich 58 plci a nie dla tylko jednej

policzcie sobie 1/58. oni chca bronic polski zaledwie 1/58 obywateli polski! co by bylo gdybysmy odblokowali pozostale 57 plci na cwiczenia wojskowe? polska bylaby potega