Wpis z mikrobloga

@rozowatoxa: Może nie 4-5 lat, ale prawie 3 lata temu kupowałem

Płyta indukcyjna ELECTROLUX EIV64440BS SLIM-FIT

Jest troszkę głośna jak załączają się wiatraczki, ale od góry ma matową powłokę która się nie rysuje :) Więc nie mam na niej ani 1 ryski :) Każde pole z osobna, można regulować i plus/minus i suwakiem i też ma opcję łączenia pól.

Jestem bardzo zadowolony.
@rozowatoxa:
Ja jestem zadowolony, mam szeroką na 80 cm płytę Electrolux EIV835, najprostszy szeroki model z pięcioma polami, i turystyczną, jednopolową z lidla.
W ciągu 4 lat była jedna awaria - sterownik mocy wymieniony na gwarancji.
Łączenia pól jest, ale nigdy nie użyliśmy, automatyczne zagotowanie wody i zmniejszenie mocy jest trochę przeczulone (dobre do rosołu, ale nie do zagotowania wody na herbatę - nie dochodzi do wrzenia). Z funkcji brakuje programowanej
Pobierz mawojciech - @rozowatoxa: 
Ja jestem zadowolony, mam szeroką na 80 cm płytę Electrol...
źródło: comment_1670420834bLZZavwhp70G7yuROjtpJN.jpg
@rozowatoxa: ponad 6 lat u mnie Whirpool kupiony z resztą kuchni w ikei. Gotuję dużo i po tylu latach ma normalne ślady użytkowania, ale estetycznie wciąż wygląda ok. Na początku trochę tęskniłam za gazową, bo lubię sobie np. patelnią pomachać, jednak tutaj też się da, ale bez uderzania w kuchenkę ;P
W ubezpieczeniu mieszkania/domu warto dokupić pakiet na ewentualne zbicie. Nie pamiętam nazwy, ale agent Ci powie, rocznie to jakieś grosze,
@CultedelaRaison: chciałabym łączenie, bo stosunkowo często robimy pieczeń, którą wstępnie się podsmaża, albo prażonki, a to wszystko w takim sporym naczyniu, więc na takie przypadki chciałabym mieć łączone pole. takie, żeby grzało większą powierzchnią niż tylko na jeden garnek. czemu to jest największa wada?
@Zefir_Zdobywca: tego akurat nie robię, więc luz :D
@Piesnakoty: elektryczna, czyli pola, które się grzeją pół godziny i nie da się szybko zmniejszyć grzania? nie
ja niestety wolę czarną ;<


@rozowatoxa: I to jest twój błąd :) Ale zobaczysz jak będziesz mieć czarną :)

znam ludzi co maja czarne płyty, może i wyglądają ładnie, tak wszystko cacy, ale...

Zawsze jest jakieś ale, czarna błyszcząca płyta to... utrapienie, nie dość że się rysują i strasznie to wygląda po czasie, ale to to nic, najgorsze jest to, że dosłownie wszystko na nich widać, codziennie będziesz ją czyścić bo
@rozowatoxa: No to skoro w PZU to nigdy w życiu nie zapłacą za stłuczony telewizor z ryzyka stłuczenia :D

Kabina i Płyta indukcyjna jak najbardziej, wszystkie szyby kamienne zlewy i blaty etc, ale nie stłuczony telewizor XD

Jeśli ogarnialiście to samemu to proponuję znaleźć agenta który będzie Wam mówić co jest w zakresie danego ubezpieczenia, a jeśli robiliście u agenta to dopytajcie go o zakres następnym razem, żeby nie było niedopowiedzeń
@rozowatoxa: Łap:

1. W ubezpieczeniu przedmiotów od stłuczenia można ubezpieczyć:

1) przedmioty ze szkła, z ceramiki, kamienia, konglomeratu oraz
2) kabiny prysznicowe, brodziki, wanny, zlewozmywaki, umywalki,
z tworzyw sztucznych
– do których podmiot wskazany w polisie jako ubezpieczony lub
domownik posiada tytuł prawny, i które znajdują się w Polsce
w mieszkaniu, domu jednorodzinnym, domu wielorodzinnym, domu
letniskowym, budynku niemieszkalnym, budynkach w stadium
budowy: domu jednorodzinnym, domu wielorodzinnym, domu
letniskowym lub budynku
@rozowatoxa: Ale w PZU niema szkód własnych, więc stłuczenie samo z siebie nie będzie w zakresie też :)

Zależnie jaki macie wariant ubezpieczenia, jeśli uniwersalny lub standardowy to macie na ryzykach nazwanych gdzie tv się nie łapią np jak spadnie, a w wariancie allrisk zapraszam do wyłączeń :)

9. W wariancie Od Wszystkich Ryzyk, PZU nie odpowiada również za:

1) szkody, które powstały w następstwie:
a) stłuczenia (rozbicia) lub pęknięcia:
łaśnie o to rysowanie mi chodzi. bo generalnie jak każda rzecz, z czasem ma rysy. ale póki są malutkie i da się na to patrzeć, to jest okej. z ubezpieczeniem dobra rzecz - mam coś takiego wykupionego na wypadek zbicia si ę kabiny czy telewizora, sprawdzę, czy obejmuje też płytę :)


@rozowatoxa: na 99% to właśnie to ubezpieczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Odnośnie rysowania, nie unikniesz, wszystko
elektryczna, czyli pola, które się grzeją pół godziny i nie da się szybko zmniejszyć grzania? nie dzięki, używałam takiej przez rok jak byłam w delegacji i jestem mocno na nie xD


@rozowatoxa: czyli cie to przerosło xD

To pisz że jesteś upośledzona i nie radzisz sobie z technologią :p