Wpis z mikrobloga

@flaaj pewnej będziesz w masarni wtedy pracował. A tak na poważnie pracuję jako programista już około 10 lat przez ostatnie 2 lata prawie w co drugim projekcie, mamy coś oparte na ai, uczymy, wdrażamy modele i robimy rzeczy o których 90% z was nie ma pojęcia, rozwój ai obserwuje na codzien i gwarantuje wam l, że jeśli tylko ms, Tesli czy FB będzie zależało na rozwój open ai szybciej, to nasze eldorado
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Erravi: uczymy, wdrażamy modele xd no spoko, wygląda jak typowe zadania kogoś, kto pracuje jako AI engineer. To ty raczej próbujesz się postawić w roli kogoś, kto robi strasznej skomplikowane rzeczy.

Programowanie nie jest skomplikowane, niemniej wymaga abstrakcyjnego myślenia. AI zawsze będzie robić to, do czego zostanie zaprogramowane. Sam dobrze wiesz że ta "inteligencja" to odpowiedni model dobrany do odpowiedniego problemu i nic więcej. AI rozwiąże jedne problemy, pojawia się nowe
nawet nie będę się wdawał w dyskusję. Bo widzę, że kolejny "niezastąpiony" się trafił. Właśnie czytając twoje wypociny ubrane w zmyślne słowa, ja jako programista mam już ciekawy pomysł na rozwój produktu aby takich jak ty za pomocą si zastąpić klientowi.


@Erravi: ale z Ciebie frustracja wyłazi typie
ja jako programista mam już ciekawy pomysł na rozwój produktu aby takich jak ty za pomocą si zastąpić


@Erravi: no dokładnie, programistyczna wersja izery powstanie z twoich wysrywów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@molski AI nie wymyśla tego kodu samo, składa go z istniejących rozwiązań. Ktoś je najpierw musi napisać, żeby AI nam je podało. To tylko zaawansowana wyszukiwarka ¯_(ツ)_/¯
Dopóki nie nauczymy AI myśleć samodzielnie, dopóty programiści będą potrzebni.


@flaaj: ale Ty wychodzisz z głupiego założenia, że AI miałoby zastąpić wszystkich programistów i z tym chochołem walczysz, mimo że nikt tego nie postuluje. Wszystkie obawy, jakie widzę, dotyczą tego, że za kilka/naście lat, AI może być na tyle dobre, że tę samą pracę wykona 20% obecnego składu osobowego, a reszta pójdzie do zwolnienia.
@Erravi: zatanawia mnie skąd się bierze to myślenie wśród devów. Wyparcie trudnych myśli? Poczucie zajebistości i syndrom boga? A może coś innego?
Od zawsze czytam, jak to programiści będą ostatni do zautomatyzowania, ale jednak to naszą pracę będzie łatwiej zastąpić automatem, niż takiego murarza, tynkarza, stolarza czy hydraulika.
Obecnie chatGPT może jeszcze nie być na poziomie pozwalającym zastępować całe zespoły i generować skończone produkty, ale patrząc, w jakim tempie się to
@CytrynowySorbet dokładnie tak jak napisałeś powyżej. Już myślałem, że tylko ja jestem w stanie myśleć na kilka lat do przodu. Ale może to właśnie wynik tego, że dość dużo pracuje z ai i widzę jaki rozwój jest rok do roku. Ale wracając do tematu.

Każdy tutaj myśli, że ai to większą zapotrzebowanie na programistów, ale to strasznym głupi błąd myślowo logiczny. Bo przecież klient zatrudni jednego pracownika do obsługi ai, a sam
Bo przecież klient zatrudni jednego pracownika do obsługi ai, a sam podyktuje algorytmom co chce, i taki programista będzie wtedy od debugowania. I nie będzie potrzebne 10 i więcej osób a jedna maks dwie.


@Erravi: dokładnie. A już czytałem wypowiedzi "ekspertuf" twierdzących, że jak to się wydarzy, to nikt nie będzie ludzi zwalniać, a po prostu firmy zwiększą inwestycje i będą robić więcej projektów. Co by może miało sens, ale jedynie
Bo mi pierwsze co przychodzi do głowy to przyspieszenie procesów (na podstawie twoich danych: dwudziestokrotne), co oznacza 20 krotny wzrost wynagrodzeń programistów ¯\(ツ)/¯


@Goronco: 20-krotne przyspieszenie procesów, to i potrzeba dużo mniejszej liczby ludzi do wykonania tej samej pracy. A to powoduje zwolnienia, co powoduje parcie bezrobotnych na rynek pracy, co powoduje zmniejszenie oczekiwań płacowych (bo to firma ma rolę decyzyjną, a nie jak teraz pracownik), co w ostateczności wiąże się