Wpis z mikrobloga

Gdzieś tam w tyle głowy miałem cały czas, że najpoważniejszym konkurentem Tesli może okazać się Apple. Czytając jednak ten news, stwierdzam, że "it's over dla chłopa" (dla Apple'a), jeżeli chodzi o ewentualną dominację.

2026 i pełna autonomia tylko na autostradzie? W 2026 ma być rzekomo start samochodu Apple, ale samo skalowanie produkcji też potrwa minimum rok.

Dla kontekstu: W latach 2026-27 Tesla według własnych projekcji powinna produkować ok 7mln aut.

#tesla #apple #samochody #samochodyelektryczne
Pobierz anonimowy_programista - Gdzieś tam w tyle głowy miałem cały czas, że najpoważniejszym...
źródło: comment_1670371252eYjmMcUTB8o0C16LhNtHtZ.jpg
  • 6
@anonimowy_programista pomału koncerny przełykaja pigułkę że temat wcale nie jest prosty. Co ciekawe Elon już parę lat temu mówił że ostatecznie wszyscy będą mieli autonomię, ale może miał na myśli soft Tesli na licencji ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@mepps: Nikt od niego go nie kupi. Te koncerny prędzej zdechną niż wezmą darmowe patenty od Tesli, o kosztownej licencji nie mówiąc. Wszyscy będą mieli autonomię, bo albo ją osiągną sami, albo zostanie sama Tesla i kilka małych firm (jakieś Riviany, NIO itp).
@abraca: przecież konkurencja idzie w zupełnie inną stronę jeśli chodzi o autonomię i jak sami przyznają jest to zła droga. Ogromne koszty, niewielka wydajność i brak skali - wg mnie w 2026 już będą jeździć na licencji FSD.
@mepps: Tak, jasne. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie chcieli się dogadać z użyciem sieci SuperChargerów a będą chcieli z FSD, już to widzę. Prędzej zdechną i to jest realny scenariusz w przypadku braku autonomii.