Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kk_ll: wiadomo, że to nie jest coś, co nadaje się na kopiuj/wklej ale mniej doświadczonym osobom, które szukają szybkiej inspiracji powinno sprawić dużo radości;)

Przy okazji - co masz dokładnie na myśli pisząc o "wartości stringa w komponencie"?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kk_ll: Przesadzasz. Internacjonalizacja nie jest czymś "must have" a jej użycie zawsze jest pochodną konkretnych wymagań. Podejście z enum/klucz-wartość jest tak samo dyskusyjne.
@okurcze: Pozdro jak biznes Ci powie, że teraz jest dużo Ukraińców i chcą mieć ukraiński. Za pół roku może podmienisz wszystkie stringi. A w tym czasie konkurencja już Cię dawno wykupi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kk_ll: Ilość scenariuszy, które może napisać życie i biznes jest nieskończenie duża. Nie mnoży się abstrakcji ponad aktualną potrzebę ale do tego wniosku dochodzi się wraz z doświadczeniem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kk_ll: PS - podmianę stringów na i18n da się naprawdę ogarnąć niemal automatycznie, z minimalnym manualnym wysiłkiem. Temat przerabiany więcej niż kilka razy.
@okurcze: Tak, przecież potrzebny tylko prosty skrypcik...może nawet napisany przez to AI. Tylko AI nie wie, że jedno słowo może mieć wiele kontekstów i Twój skrypt to podmieni automatycznie, ale potem PO po sprawdzeniu poprawności językowej zapyta się co z Ciebie za programista 30k jak nie potrafisz takich rzeczy przewidzieć.
@okurcze: Abstrakcja to by było przygotowywanie na jednoczesne działanie na kilku chmurach, nikt nie liczy się z tym, że m$ upadnie i zawinie azure. Ale języki to chyba coś co występuje w naturze od tysięcy (?) lat. Tak samo jak np strefy czasowe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kk_ll: naprawdę wymyślasz i próbujesz zastosować podejście, które sprawdziło się w jakimś projekcie, nad którym pracowałeś do wszystkich innych projektów.

może mieć wiele kontekstów


No dlatego napisałem o minimalnym manualnym wysiłku ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kk_ll:

Ale języki to chyba coś co występuje w naturze od tysięcy (?) lat. Tak samo jak np strefy czasowe.


Ale Ty jesteś głupio uparty ()
A co, jeśli ja nie chcę mieć mojej aplikacji w innym języku niż angielski? Czy zdajesz sobie sprawę, jak dużo firm wypuszcza swoje usługi wyłącznie w j. angielskim i robią to zupełnie świadomie?
@okurcze: > A co, jeśli ja nie chcę mieć mojej aplikacji w innym języku niż angielski?
Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, jaka jest szansa, że zajdzie taka potrzeba?
Dla przykładu, to że padnie azure daję szanse bardzo małe.
To, że będzie potrzebny inny język daję szanse wysokie. Czasem jest to nawet nieprzewidywalne tak jak sytuacja z ukraińskim w Polsce.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, jaka jest szansa, że zajdzie taka potrzeba?


Brawo. Ciesze się, że doszedłeś do tego momentu. Tak, trzeba zadawać sobie te pytania na samym początku. Wbrew pozorom to pójście w internacjonalizacje by default nie jest czymś tak bardzo oczywistym, jak Ci się wydaje. Powodów może być wiele, jak choćby ten który przytoczyłem ale też brak środków firmy na inwestowanie w tłumaczenia i późniejsze ich utrzymanie (nie, tego nie
@okurcze: Przecież nikt nie każe implemetować wszystkich słowników, chodzi tylko posiadanie możliwości. Kod ma być prosty w rozbudowie. Dodanie pliku ze słownikiem jest dużo prostsze, niż skanowanie wszystkich wystąpień.