Wpis z mikrobloga

Ostatnio modne jest chatowanie z chatBPT i powiem tak, czasem naprawdę spoko to działa, ale widać mnóstwo braków.

Wrzuciłem prostą zagadkę, gdzie dziecko z podstawówki powinno ogarnąć i nie jest podchwytliwa a wystarczy prosta analiza logiczna

Farmer Dawid i Farmer Gracjan pewnego dnia stali pod płotem między swoimi gospodarstwami. Farmer Dawid powiedział: „Wiesz, gdybyś dał mi jedną ze swoich krów, mielibyśmy taką samą liczbę krów”. Rolnik Gracjan odpowiedział: „Gdybyś dał mi jedną ze swoich krów, miałbym dwa razy więcej niż ty!” Ile krów ma Farmer Dawid, a ile krów Farmer Gracjan?


i dostałem taką odpowiedź:

Trudno jest określić, ile krów ma Farmer Dawid i Farmer Gracjan, ponieważ zadanie zawiera niejasne i niepełne informacje. Można jednak spróbować znaleźć rozwiązanie, wykorzystując logiczne rozumowanie.

Zacznijmy od tego, co wiemy na pewno. Farmer Dawid powiedział, że gdyby Farmer Gracjan dał mu jedną ze swoich krów, obaj rolnicy mieliby taką samą liczbę krów. Oznacza to, że Farmer Dawid ma mniej krów niż Farmer Gracjan.

Następnie Farmer Gracjan odpowiedział, że gdyby Farmer Dawid dał mu jedną ze swoich krów, miałby dwa razy więcej niż on. To z kolei oznacza, że Farmer Gracjan ma dwa razy więcej krów niż Farmer Dawid.

Możemy wywnioskować, że Farmer Gracjan ma dwa razy więcej krów niż Farmer Dawid, a jeśli Farmer Dawid dałby Farmerowi Gracjanowi jedną ze swoich krów, obaj rolnicy mieliby taką samą liczbę krów. Oznacza to, że Farmer Dawid ma jedną krowę, a Farmer Gracjan ma dwa razy więcej, czyli dwa krowy.

Jednakże należy pamiętać, że rozwiązanie to zawiera pewne założenia i może być niepewne, ponieważ zadanie zawiera niejasne i niepełne informacje. Dlatego też warto zachować ostrożność i pamiętać, że to tylko jedna z możliwych interpretacji tego zadania.


(Za) dużo p---------a, a ostatecznie zły wynik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#sztucznainteligencja #openai #programowanie #komputery #gpt #chatgpt
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bulburator:

Iterative deployment

Today’s research release of ChatGPT is the latest step in OpenAI’s iterative deployment of increasingly safe and useful AI systems. Many lessons from deployment of earlier models like GPT-3 and Codex have informed the safety mitigations in place for this release, including substantial reductions in harmful and untruthful outputs achieved by the use of reinforcement learning from human feedback (RLHF).


Dobra, czyli tutaj jest "filtr"
  • Odpowiedz
@gysnde: @patrolez: Przyznam że jeśli chodzi o trzymanie wątku jest dobry.

Chociaż większośc opowiadań jakie tworzy jest na jedno kopyto, to jednak jak napiszę mu popraw opowiadnie usuń lub dodaj coś tam to ogarnia..i tak stworzyłem opowiadanie o Kasi która umarła na końcu...

a potem (w tym samej sesji) dałem mu aby stworzył opowiadanie o gościu który znał Kasię i dużo pił ;)
i opowiadanie było dalej słąbe, ale było nawiązanie do Kasi która umarła a on nie byl w stanie jej pomóc
  • Odpowiedz