Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 163
Sprawa wygląda następująco - byłam z psem na dworze. Zrobił kupę, ja sobie czytam coś na telefonie... A jakaś baba mi stuka w okno, że mnie nagrywa telefonem. Wzięłam sprzątnęłam, bo zawsze sprzątam.
Dzwonię do administracji, mówią, że nie ich sprawa, każą mi dzwonić na straż miejską. Myślę sobie, nie będę wzywać straży do takiej pierdoły jak nagrywanie mojego wizerunku bez mojej zgody... Pójdę wyjaśnię osobiście z tą babą. Dzwonię, pukam. Nie otwiera.
Dzwonię na straż miejską to mi każą z tym iść do sądu xD
Serio? Mam iść do sądu, żeby się kłócić o nagrywanie mnie na osiedlu?
#prawo #sasiedzi
  • 274
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@byKamel: A co to ja jestem? Nie mam prawa sobie postać 2 minuty i dokończyć czytać a później posprzątać? Co to? Jakieś wyścigi w sprzątaniu psiej kupy? Bo mnie będą straszyć jakimiś śmiesznymi nagraniami? Byłam zastraszana w dzieciństwie i z zegarkiem w ręce sprawdzano czy zrobiłam wymyśloną przez kogoś czynność. Nawet siku robiłam na czas. Nie zamierzam jako dorosła osoba dostosowywać się do zegarka jakiejś starej baby z osiedla.
@bellazi: Pani nagrywala w celu zabezpieczenia jakbys nie sprzatnela, sprzatnelas i po robocie, ma prawo nagrac a nie ma prawa udostepnicc może tez patrzec jak wychodzisz z domu i zapisywac kiedy wracasz z pracy zeby cie zamordowac. Temat zamykam. Chcialas porozmawiac ale ona ma prawo nie chciec z toba rozmawiac, masz prawo podac ja do sadu zeby dowiedziec sie ze ze nie masz racji. Pozdrawiam
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rustyyyy: jaja sobie robisz? My żyjemy w Polce a nie w Chinach. Mam prawo czuć się bezpiecznie na terytorium osiedla na którym mieszkam. A teraz 1h się bałam wyjść z psem i się zastanawiałam czy iść inną drogą. Poszłam standardową, ale nie powiem, żeby to było komfortowe i spokojne wyjście.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@bellazi: a trzeba było iść do galerii sztuki nowoczesnej #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Idę z psem na wystawę do galerii sztuki nowoczesnej.
- Tu nie wolno z psami - mówi ochroniarz.
- To nie jest pies - odpowiadam. - To jest performance.
- A, to przepraszam.
Idziemy z psem dalej. Oglądamy rzeźbę Smefra centaura. Pół koń, pół Smerf.
- Zawsze się zastanawiałem - mówię do psa
@bellazi nagrywanie mojego wizerunku bez mojej zgody

Nie ma czegoś takiego w przestrzeni publicznej jak nagrywanie bez twojej zgody.
Każdy może nagrywać co mu się podoba, natomiast nie ma prawa upubliczniać twojego wizerunku bez twojej zgody (ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych) i z tego tytułu możesz dochodzić swoich praw w sądzie gdy opublikuje.