Wpis z mikrobloga

Kasy samoobsługowe to rak i przerzucanie roboty kasjerów na klienta.

Ludzie odwalają robotę za kasjerów bo korporacje szukają oszczędności, a motłoch się jeszcze z tego cieszy.


@kiera1: To samo z sortowaniem śmieci w domu.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Trzymaj w domu 4 różne śmietniki które zapełniasz w różnym tempie i chodź z nimi kilka razy. Gdyby to miało faktycznie uzasadnienie ekonomiczne, to jeszcze rozumiem. Sortujesz, płacisz mniej. Rzeczywistość jest taka, że miejski odbiorca kasuje 90zł od mieszkania za posortowane śmieci, a w firmie za nieposortowany kubeł 1000L płacimy 118,80zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kirdan5: Przed ustawą śmieciową płaciłem za śmieci miesięcznie 6 zł za osobę
@kiera1: zależy od sklepu, jak są kase co trzeba pojedynczo kłaść na wagę i sprawdzają wagę, to tak, czuje sie traktowany jak potencjalny złodziej, wszystko jest wolne i co chwile jeszcze coś się źle z waży i tak trzeba czekac aż ktoś podejdzie, wtedy wole iść do tradycyjnej kasy. Ale żabka ma kasy gdzie nie jestem traktowamy jak potencjalny złodziej, nikt niczego nie waży, a kasjer jest potrzebny tylko jak kupujesz
w Holandi w marketach są skanery, którymi w trakcie wkładania zakupów do koszyka się skanuje produkty


@geuze: w Polsce też były w Tesco, ale co z tego jak przy kasie często zdarzało się, że ktoś musiał zweryfikować twój koszyk.
Kasy samoobsługowe to rak i przerzucanie roboty kasjerów na klienta.


@kiera1: ale dzięki nim za kilka lat pani kasjerka będzie mogła spędzać 24/7 z rodziną a ja robić zakupy 24/7. Wszyscy będą szczęśliwi, więc jestem w stanie iść na ten kompromis i sam klikać produkty.
Nie pamiętam w jakim sklepie ale natrafiłem na kasę gdzie po prostu wrzucało się po kolei produkty i ona sama je skanowała.


@elLimon: fajnie to mają w Decathlonie zrobione
ale co z tego jak przy kasie często zdarzało się, że ktoś musiał zweryfikować twój koszyk.


@leoha: tutaj też to się zdarza, podobnie jak przy kasach samoobsługowych jest randomowa weryfikacja, ale to jest raz na X zakupów. Wtedy skanują 2-3 wybrane produkty i tyle.
@kiera1: generalnie byłem przeciw kasom samoosbsługowym, ale skoro sami kasjerzy zapraszają do korzystania z nich, to spoko. Jak za 2 lata stracą pracę to będą sobie pluć w brodę. Poza tym, czasem taśma z kasjerką jest obładowana, a mi się spieszy i mam stosunkowo małe zakupy to kasa samoobsługowa jest zbawienna.
@kiera1: Do tego stio kilka kas i nawet nie dadzą pracownika żeby tego pilnował tylko kasjerka musi schodzić ze swojej kasy gdzie tworzy sie kolejka zeby usunac bledy na samoobslugowych. Powinnismy zrobic bojkot takiego czegos i z nich nie korzystac.
@kiera1: Paczkomaty też bez sensu,bo przerzucają pracę kuriera na użytkownika? Zawsze mimo wszystko wybieram paczkomat i często wybieram kasę samoobsługową bo mój czas (10 minut w kolejce) jest cenniejszy niż ujma wykonania "darmowej pracy"
@kiera1: kasy samoobsługowe to kompromis między tymi, którzy chcą być obsłużeni, bo trochę się społecznie boją klikać w jakiś dziwny interfejs i wolą tradycyjną obsługę a kimś, kto chce wskoczyć po 3 piwa, czipsy i lecieć na mecz.
Niestety praca kasjera niejednokrotnie obejmuje tuzin obowiązków, których na pierwszy rzut oka nie widać, więc te kasy są naprawdę ułatwieniem
@kanciak12: Wstępne sortowanie ma sens ekologiczny, głównie dlatego że do oddzielenia odpadów organicznych od pozostałych trzeba poświęcić dużo wody, czasu i energii elektrycznej