Wpis z mikrobloga

Wykop umiera, czy ludzie obojętnieją?

Co wrzucę jakieś pytanie na mirko, to ludzie w ogóle nie reagują. A nie pytam o fizykę kwantową. Wrzuciłem dzisiaj pytanie o polecaną kartę kredytową, używając przy tym popularnych tagów i przyznam - spodziewałem się kilkudziesięciu odpowiedzi. Przez cały dzień nikt nie odpowiedział. Dawniej nitka miała by kilkadziesiąt odpowiedzi, a ja dowiedziałbym się o rzeczach o których istnieniu nie miałem pojęcia.

Ostatnio pytałem o jakiś temat związany z oponami zimowymi i dostałem 1 odpowiedź. Notabene nawet nie na temat.

Dwa tygodnie temu, pytałem o jakieś książki w konkretnej (popularnej) tematyce i znowu zupełnie zero reakcji. Miesiąc temu jakieś proste pytanie związane z Windowsem i jedna osoba się coś zająknęła.

Jestem trochę zniesmaczony, bo uświadomiłem sobie, że w zasadzie zawsze i o wszystko można było zapytać na wykopie. Było to nie lada ułatwienie w życiu. A teraz nawet nie mam gdzie zapytać. Facebook też już się wyludnia, a tłoczne kiedyś grupy, obecnie całkowicie opustoszały. Gdzie teraz są jakieś ogromne społeczności o zróżnicowanej tematyce?

Zresztą na #!$%@? ja to piszę.
I tak nikt nie odpowie.

#gorzkiezale #wykop #pytanie #internet
  • 120
@Turbator: przykre to
Pamiętam jak się oglądalo gre o tron i caly internet był pełen dyskusji

Teraz sobie ogladam serial który jest najpopularniejszy na amazon prime i odcinki wychodzą co tydzień a w internecie cisza :(

W ogóle internet polski przed 2015 był bardziej ludzki bliższy sprawom codziennym, teraz to zeszło w polityke, jakieś dramy, fałszywe influencerstwo i tak dalej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Turbator: Z tego co kojarze to kardth kredytowe sa od 18 lat, więc czego sie spodziewales ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A na poważnie - tak, oczywiście ze sie wyludnia. I zastanawialem sie gdzie ci ludzie poszli i cóż... Nigdzie. Po prostu pokolenie ktore bylo wychowane w duchu dyskusji online na juz 35+ i maja lepsze rzeczy do roboty.
@Turbator: Mam podobne odczucia i miałem

Ostatnio pytałem o jakiś temat związany z oponami zimowymi i dostałem 1 odpowiedź. Notabene nawet nie na temat.

bardzo podobną sytuacje na tagu #ksiazki aż doszedłem do wniosku, że po prostu ludzie siedziący na tym tagu są debilami i pozorantami bez żadnego pojęcia o książkach XD
@Turbator: masa troli, propagandystów, debili wrzucających nieśmieszne odpowiedzi śmieszkowe niezwiązane z tematem. Dziwisz się, że wykopaliska mają kilka tysięcy wykopów, no mają, mase kont powiązanych, jest kilku takich siejących propagandę, wyplusowaną stworzonymi wctym celu kontami. Jak wpis nie spodoba się tzw moderatorom to ban, ludzie rezygnują, zostają pustaki myślące nagłówkami i śmiesznymi obrazkami. Treści które mogą przyciągnąć tutaj kogoś da się policzyć na palcach jednej ręki. Próżno szukać tu kultury, mądrości,