Wpis z mikrobloga

Cześć,

Kto z nas nie lubi zaczynać dnia od małej czarnej. Kawa nie bierze jeńców, kocha się ją albo nienawidzi. Wyjątkowa i mało znana jest u nas kawa z Wietnamu i wietnamski sposób parzenia kawy. Wietnam jest drugim na świecie producentem i eksporterem kawy. Ale 97% ziaren to robusta uważana u nas za gorszą od arabiki. Niesłusznie bo kawa kawie nie jest równa a liczy się przede wszystkim jakość ziaren. Dobra robusta ma czekoladowe i orzechowe nuty i często podaje się ją z różnymi dodatkami. Ciekawy jest wietnamski sposób parzenia kawy w podobnym do french pressa zaparzaczu phin. A jeszcze ciekawsze sposoby podawania. Jest kawa jajeczna, z jogurtem ( innym niż nasz, polski ), z mlekiem kokosowym czy solą.

W tekście opisuję wietnamską kawę, miejsca, gdzie można jej spróbować oraz sposoby przygotowania.

Zapraszam do tego znaleziska oraz jego wykopek

Polecam również obserwację hasztagu #szalonewalizki jeśli chcecie być na bieżąco z moimi znaleziskami.

#kawa #kawatime #podroze #podrozujzwykopem #turystyka
SzaloneWalizki - Cześć, 

Kto z nas nie lubi zaczynać dnia od małej czarnej. Kawa n...

źródło: comment_1670223778619nXIQNV6RrTo3YnsWJcE.jpg

Pobierz
  • 63
@olszus: o czym piszesz? Byłeś w Wietnamie? W ich palarniach? Próbowałeś kawy z jogurtem, mlekiem kokosowym, z owocami i solą? Może warto najpierw sprawdzić, posmakować, poznać i wtedy podzielić się wiedzą i doświadczeniem
@makkwacz: sporo tej kawy trafia do Europy i jest poddawana badaniom bo inaczej nie trafiłaby do sprzedaży. Słabszej jakości robusta jest bazą dla kaw rozpuszczalnych. Lepsze ziarna trafiają na wypał do Anglii, Francji, Belgii i Holandii.
@Neto: byłem w Panamie w regionie gdzie ta magiczna kawa rośnie. Sporo tam amerykanów - ciekawi mnie czy sami nie są właścicielami tych plantacji i sami sobie ten marketing zrobili. Arabika rośnie raczej wyżej i ta z And Ameryki Południowej jest uważana za lepszą więc troche zaskoczony jestem, że kawa z Panamy jest tak droga.

ale jak ludzie kupują to dlaczego nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RandomizeUsr0: Robusta jest uważana za gorszą bo ma inny smak - taki ciężki i gorzki. Do tego jest tańsza w uprawie bo nie musi rosnąć parę tysięcy metrów nad poziomem morza jak Arabika.

Więc dwa argumenty: cena uprawy i smak. Jednym smakuje ciężka i gorzka robusta, innym kwaśna arabika.

Zamiast pisać ogólnikowe pierdoły w tych pseudo artykułach o niemierzalnych właściowościach jak audiofile.
kawa z Panamy jest tak droga.


@olszus: jak mi tłumaczył q-grader nie ma na świecie lepszego miejsca pod uprawę kawy. Wysokość na której są plantacje (1500-1700 m n.p.m.) + idealna wilgoć + właściwości wulkanicznej gleby, która ma więcej minerałów robią z panamskiej kawy produkt najwyższej możliwej jakości.
@Neto: Czyli tak samo jak najsławniejszy region kawowy w Kolumbii. Ja jestem sceptykiem i mam uczulenie na marketing, a to stwierdzenie brzmi tak samo jak reklama ziemniaków uprawianych na Podlasiu.
@olszus: ja nie wiem jaka kawa jest najlepsza, powtarzam tylko co powiedział mi człowiek, który oceną kawy zajmuje się zawodowo i który wygrał nagrodę dla najlepszego profesjonalnego degustatora kawy na świecie, co podobno jest dość prestiżowym indywidualnym wyróżnieniem w tej branży.
To ja poprosze o sugestie marki kawy dostępnej w Polsce (moze byc i wysyłkowo) która działa jak uderzenie bejsbolem w potylice. Poszukiwany efekt po wypiciu standardowego kubka to świecenie oczami, widzenie dźwięków itd