Wpis z mikrobloga

Niewielu z was pewnie kojarzy ten film, ale to nic bo nie o nim samym chciałem napisać, chodzi mi głównie o motyw który w nim występuje.
Mianowicie, ludzkość po 3 wojnie światowej doszła do wniosku że już wystarczy takiej zabawy, no i utworzyła sobie futurystyczny świat, w którym wszyscy biorą lek eliminujący zdolność odczuwania.
Czyli nie ma morderstw, gwałtów, łez, smutku i rozpaczy, ale nie ma też śmiechu, zachwytu, muzyki, obrazów, kolorów, filmów -nie ma niczego, co wywoływałoby uczucia. Wydaje mi się to ciekawym rozwiązaniem żeby jakoś okiełznać ludzką naturę...

#wojna #film #przemyslenia
U....._ - Niewielu z was pewnie kojarzy ten film, ale to nic bo nie o nim samym chcia...

źródło: comment_1670219147XlzJx9qaiptCpjLzQtffGR.jpg

Pobierz
  • 96
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Umbrella_Corporation_: filmu nie oglądałem, ale to o czym piszesz byłoby marnym sposobem na okiełznanie ludzkiej natury - jeśli pozostawić ludziom podstawowe instynkty, takie jak konieczność zdobywania pożywienia, to i tak by się zabijali (nawet tym bardziej gdyby nie mieli empatii), choćby o zasoby. Jakby usunąć absolutnie każdy rodzaj odczuwania, to ludzie by wymarli, bo nie widzieliby powodu żeby żyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
fizycznie niemożliwe, bo właśnie emocje sprawiają, że jest jakakolwiek motywacja do czegokolwiek. W rzeczywistości po takim zastrzyku człowiek by siedział i patrzył w ścianę.


@tomtom666: Psychiatrą nie jestem, ale wydaje mi się że są emocje i emocje. Czym innym wydaje mi się drive, a czym innym odczucie głodu, a jeszcze czym innym lekkie poczucie nostalgii.

Widać to trochę przy Schizofrenikach i Bipolarach. Biorąc leki tracą część wyrazu, ale de facto
  • Odpowiedz
Wydaje mi się to ciekawym rozwiązaniem żeby jakoś okiełznać ludzką naturę...


@Umbrella_Corporation_: stoicy trochę nad tym pracowali od setek lat, szkoda że dzisiaj ta postawa praktycznie nie istnieje w codziennej świadomości społecznej. Emocje, szczególnie negatywne to mechanizm reliktowy odziedziczony po małpoludach, na który nie ma miejsca we współczesnym świecie. Duża część psychologii to właśnie dążenie do regulowania ich.
  • Odpowiedz
@Umbrella_Corporation_ jak go oglądałem za dzieciaka to podobał mi się, jak go obejrzałem ponownie lata później to już nie tak bardzo, bo był trochę słaby fabularnie, sama koncepcja gun kata naiwna ale na to przymknąć można oko bo wygląda widowiskowo
  • Odpowiedz
nie ma morderstw, gwałtów, łez, smutku i rozpaczy, ale nie ma też śmiechu, zachwytu, muzyki, obrazów, kolorów, filmów


@Umbrella_Corporation_: No chyba, że nie bierzesz tabletek, to masz śmiech, zachwyt, kolory a potem smutek, łzy, rozpacz i w końcu jesteś zamordowany. Cudowny świat.
  • Odpowiedz
kojarzy mi się z cytatem z filmu Watchmen, który uwielbiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dr. Manhattan: I can change almost anything... but I can't change human nature.
  • Odpowiedz