Wpis z mikrobloga

Niewielu z was pewnie kojarzy ten film, ale to nic bo nie o nim samym chciałem napisać, chodzi mi głównie o motyw który w nim występuje.
Mianowicie, ludzkość po 3 wojnie światowej doszła do wniosku że już wystarczy takiej zabawy, no i utworzyła sobie futurystyczny świat, w którym wszyscy biorą lek eliminujący zdolność odczuwania.
Czyli nie ma morderstw, gwałtów, łez, smutku i rozpaczy, ale nie ma też śmiechu, zachwytu, muzyki, obrazów, kolorów, filmów -nie ma niczego, co wywoływałoby uczucia. Wydaje mi się to ciekawym rozwiązaniem żeby jakoś okiełznać ludzką naturę...

#wojna #film #przemyslenia
U....._ - Niewielu z was pewnie kojarzy ten film, ale to nic bo nie o nim samym chcia...

źródło: comment_1670219147XlzJx9qaiptCpjLzQtffGR.jpg

Pobierz
  • 96
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Umbrella_Corporation_:

But I, being poor, have only my dreams; I have spread my dreams under your feet; Tread softly because you tread on my dreams.

Jeden z moich ulubionych filmów. Nie ma opcji, żebym go raz na rok-dwa nie obejrzał.
  • Odpowiedz
@Umbrella_Corporation_: Dobry film. ale jak dla mnie zmarnowany potencjał na świetną historię. Konflikty bohatera cudownie się rozwiązują, byle najprostszą drogą doprowadzić nas do szczęśliwego zakończenia: relacja ojciec-syn, tożsamość głównego dyktatora; zabicie człowieka to luzik, ale litujemy się nad psem. Gdyby tak pisać Matriksa, to Neo uwolniłby wszystkich ludzi w połowie pierwszego filmu.
  • Odpowiedz
znacie jakieś filmy podobne do equalibrium ?


@kwaz1: poza tym co się już pojawiło w tym wątku, to w temacie blokowania uczuć to książka albo serial Brave New World. A jak po powyższym nagle zejdzie Ci na tematy ucieczki z utopii to Logan's Run, a jak już uciekamy w świecie sci-fi to THX 1138, a jak już tu dobrnęliśmy to można poszukać oryginalnej, krótkometrażowej wersji, pierwszego filmu
  • Odpowiedz
@kwaz1: Mi przychodzi na myśl jeszcze Dark City. Chociaż fabuły jest inna, to jakoś klimat mi pasuje.

Ze starych filmów też Ucieczka Logana.
Tylko w kwestii podobieństwa mam bardziej na myśli antyutopię jako tło, a nie podobieństwo fabularne.
  • Odpowiedz
@tegie: Film z dużym potencjałem, po super początku robi się trochę szablonowo a dałoby się wycisnąć więcej z fabuły.

Matrix część 1 to takie EQ na sterydach. Niestety i tutaj po sukcesie 1 części, 2 i 3 są już dużo słabsze chociaż motywów z potencjałem nie brakowało.

Warto jeszcze wspomnieć 13 piętro, koncepcja z dużym potencjałem ale też trochę zabrakło.
  • Odpowiedz
  • 2
@Umbrella_Corporation_ to jest bez sensu. Same zakazy, brak ppczucia piękna, a ludzie to tylko trybiki - praca, dom. Brak miłości, przyjaźni, szczęścia. Jedynie obowiązek. To nie jest życie, a egzystencja. I o tym samym był ten film.
  • Odpowiedz
@tomtom666: Emocje nie są potrzebne do srania

Tak samo jak myślenie nie jest potrzebne do życia
Co od wielu lat postuluje swoją postawą połowa społeczeństwa - raz z jednej raz z drugiej strony

Według mnie ten film to rzeczywistość od jakichś 30 lat przynajmniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz