Wpis z mikrobloga

Niewielu z was pewnie kojarzy ten film, ale to nic bo nie o nim samym chciałem napisać, chodzi mi głównie o motyw który w nim występuje.
Mianowicie, ludzkość po 3 wojnie światowej doszła do wniosku że już wystarczy takiej zabawy, no i utworzyła sobie futurystyczny świat, w którym wszyscy biorą lek eliminujący zdolność odczuwania.
Czyli nie ma morderstw, gwałtów, łez, smutku i rozpaczy, ale nie ma też śmiechu, zachwytu, muzyki, obrazów, kolorów, filmów -nie ma niczego, co wywoływałoby uczucia. Wydaje mi się to ciekawym rozwiązaniem żeby jakoś okiełznać ludzką naturę...

#wojna #film #przemyslenia
U....._ - Niewielu z was pewnie kojarzy ten film, ale to nic bo nie o nim samym chcia...

źródło: comment_1670219147XlzJx9qaiptCpjLzQtffGR.jpg

Pobierz
  • 96
  • Odpowiedz
@Urajah: no właśnie oni często mają za duże "drive" i trzeba to im obciąć, ale jak przesadzisz z dawką leku to właśnie... siedzą i patrzą w ścianę. Trzeba im to zbić do normalnego poziomu, wtedy dopiero są bardziej funkcjonalni.

@masterdick: emocje w dużej mierze to nie coś, co jest samo z siebie, one są odczuwalnym przez nas efektem zmiany poziomu hormonów, które to hormony właśnie odpowiadają za całe nasze życie.
  • Odpowiedz
@Umbrella_Corporation_: Uwielbiam ten film. Zaraz po City of Darkness i Blade Runner to moja ścisła czołówka Sci-Fi filmów wszechczasów.

Główny motyw to pytanie: "Jaką cenę zapłacisz by pozostać sobą nawet gdy ten "TY" nie jest idealną istotą? " oraz "czy warto?"
  • Odpowiedz
@tubbs:

napisaleś, że film jest mało znany.

A nie jest.

¯_(ツ)


Filmy z 2002

Suma wszystkich strachów

Czerwony smok

Spider-Man

Król Skorpion

Transporter

Mustang z Dzikiej Doliny

Epoka lodowcowa

Harry Potter i Komnata Tajemnic

Władca Pierścieni: Dwie wieże

Gwiezdne wojny: część II – Atak Klonów


¯\(ツ)_/¯

To były popularne wtedy filmu a ostatnie 4 z listy robiły szał, reklamy, promocje, produkty itp
  • Odpowiedz
Ponad 330 tys. ocen na IMDB - mało znany ;)


@dasfddklfdslkfkx: i 200k na filmweb

To były popularne wtedy filmu a ostatnie 4 z listy robiły szał, reklamy, promocje, produkty itp


@DanyDwaBanany: to super, ale to nie sprawia, że ten film jest MAŁO ZNANY.

Mało znany film w klimatach dystopii to może być np. Harrison Bergeron, który ma 700 ocena na filmweb i 2,5k na IMDb, a nie Equalibrium.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomtom666: i dlatego właśnie ludzie na antydepresantach tylko siedzą i patrzą w ścianę.

A nie, czekaj...

Ja jestem tego przykładem. W busie chociażby gapie się w 1 miejsce i wyłączam myslenie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Umbrella_Corporation_: Oglądałeś dość słaby fabularnie film i na koniec doszedłeś do wniosku wprost przeciwnego do puenty w tym tworze.
Widać jaki był target tego filmu.

Poza scenariuszem, akcja daje trochę rozrywki ale pseudomadrosci można przewijac a odbiór tego filmu tylko zyskuje na tym.
  • Odpowiedz