Wpis z mikrobloga

Cześć, może ktoś będzie mi w stanie doradzić. Posiadam samochód VW PASSAT CC 1.8 TSI 160 koni 2009r. Ostatnio przy tych mrozach padł mi akumlator i muszę wymienić. Obecnie w samochodzie (zdjęcie) mam 72 Ah 640 A. Zastanawiam się jaką pojemność wybrać przy nowym akumlatorze. Na kilku stronach w internecie znalazłem informacje że polecają do tego samochodu akumlatory od 60 Ah do 64 Ah. Sam teraz nie wiem czy kupić jakiś w okolicy 70-74 Ah czy może mniejszy.
Mam na oku :
1. Akumulator VARTA SILVER DYNAMIC 63Ah 610A P+
2. Akumulator BOSCH S5 63Ah 610A P+
3. Akumulator VARTA BLUE DYNAMIC 74Ah 680A P+
#motoryzacja #samochody #auto
Kamishimi - Cześć, może ktoś będzie mi w stanie doradzić. Posiadam samochód VW PASSAT...

źródło: comment_1670182399MzRIQRfNmBu5IDOvHx1Zxq.jpg

Pobierz
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kamishimi: Kup taki jaki jest dedykowany dla Tw modelu. Wybierzesz za mały źle przy starcie, wybierzesz za duży nie będzie doładowywał. Ja zawsze biorę Centre. Jak ostatnio wymieniałem, to gość mówił, żeby nie brać w/w marek równie dobrze można kupić w Norauto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kamishimi śmiało możesz wstawić 74ah to co ludzie piszą,że za duży i nie doladuje alternator to głupota powtarzana od wielu lat a prawda jest taka ze w tym aucie masz alternator minimum 120A więc doładuje i 100ah,Ważne jest czy masz fuknkcje startstop bo wtedy są inne akumulatory i musi być albo AGM albo minimum efb.Oprócz akumulatora sprawdz prąd ladowania i czy nie ma poborów prądu bo czasami coś potrafi kraść minimalny prąd
@Kamishimi: jedź do jakiegoś lokalnego sklepu z akumulatorami i dobiorą od ręki najbardziej zbieżne parametry,
nie kupuj wyraźnie niższych parametrów, jak było 72Ah to te 70 Ah będzie OK ale nie 63 Ah

jak sam kupujesz to sprawdź dokładnie wymiary bo jak widzisz musi być dopasowana, 5 cm większy się nie zmieści,
no i podstawa to położenie plusa i minusa, aby był po właściwych stronach i dało się założyć klemy