Wpis z mikrobloga

Zmootywowony wpisem @Snuffkin oraz radami @Oryginalny_nikt @Euphor postanowiłem się rozwijać by przypodobać się wykopkom i normikom.

Od jutra zaczynam i będę:
- brał zimne prysznice
- ćwiczył na siłowni
- uprawiał jogę
- uczył się angielskiego, którego przez 20 lat nic nie opanowałem, ale teraz się uda
- medytował

Ogólnie o żadnej z tych rzeczy nie mam pojęcia to proszę podejslijcie poradniki jak poprawnie to robić by później nikt mi nie pisał, że #!$%@? robię.

Bardzo proszę podejslijcie coś jak wyrobić odpowiedni mental czy nastawienie.

Co dorzucić i jakie książki mam przeczytać? Na razie czytałem: " jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi", " potęga teraźniejszości" , " księga związków podrywu i seksu" i nie pamiętam czy coś jeszcze z rozowjowych książek.

Jeśli polecacie jakiegoś terapuete w Łodzi to może się na terapie zapisze.

#rozwojosobisty #przemyslenia #chwalesie #psychologia #mikrokoksy

Co jaki czas robić podsumowania postępów?

  • Tydzień 55.1% (27)
  • Dwa tygodnie 6.1% (3)
  • Miesiąc 38.8% (19)

Oddanych głosów: 49

  • 15
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: Zimne prysznice, joga, medytacja - JA osobiście nie poświęcałbym na to czasu i energii. Za to zużywam je na rozwój zawodowy (mam ten fart, że lubię swój fach) i fizyczny, co u mnie zawsze działa jak boost.

A tak naprawdę to wszystko zmienia się od nastawienia. Nie typu "no dobra, będę to #!$%@?ł przez miesiąc, ale jak nic z tego nie wyjdzie to się #!$%@?ę", a bardziej "dobra, typie, teraz
  • Odpowiedz
- brał zimne prysznice

- ćwiczył na siłowni

- uprawiał jogę

- medytował


@przegro_pisarz: a w jakim celu to robisz? co chcesz tym osiągnąć? bo tak robić dla robienia to sie szybko zniechęcisz, trzeba mieć cel po co to sie robi
  • Odpowiedz
to samo z książkami, to masz te rady wprowadzać w życie, a nie czytac dla czytania xD to se możesz 1000 książek przeczytać i nic to nie zmieni
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: Odpisałem ci w innym wątku na temat szukania drogi. W skrócie próbuj i się nie zniechęcaj. Jak już wejdziesz na dobrą drogę, to jest to samonapędzająca się maszyna. Oczywiście z każdej takiej maszyny da się łatwo #!$%@?ć, ale będzie łatwiej, jak będą efekty.

Z tego, co rozumiem masz 20 lat i jesteś #!$%@?, bo nie wiesz, co chcesz w życiu robić i nie masz perspektyw na zmianę. Nie wiem, czy
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: Nauka nowych nawyków to nie jest taka prosta sprawa. Jeśli wcześniej nie robiłeś żadnej z tych rzeczy dłużej niż tydzień, to twoja lista jest przeładowana i nierealna do wykonania.
Wybierz sobie jeden, góra dwa punkty( sugeruje te najłatwiejsze dla ciebie).

Według badan o których mówiła mi terapeutka - zupełnie nowy nawyk zaczyna stawać się naszą druga naturą dopiero po około 3 miesiącach codziennych praktyk.
Dyskusyjna jest też twoja motywacja. Robić
  • Odpowiedz
sugeruje te najłatwiejsze dla ciebie).


@Tryt_on: jak sprawdzić, które będą najłatwiejsze?

Jeśli mogę coś zaproponować, to ułóż sobie drugą listę, ale tym razem z nawykami, które są twoje i takie które chciałbyś wdrożyć w swoim życiu. Zrób ją dla siebie, nie musisz się nią z nami dzielić, jak nie chcesz.


@Tryt_on: to jest dużo trudniejsze bo nie będzie takich.
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: Może od razu ci się nic sensownego nie nawinie. Podumaj troszkę, zawsze coś się znajdzie.
Takie, które wiążą się z najniższym nakładem czasu i energii (to było moje kryterium "łatwości").
Nie mogę decydować za ciebie, które będą najłatwiejsze. przecież nie jestem tobą:D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@przegro_pisarz: ćwiczę w sumie z 20 lat i aktualnie jestem w najlepszej formie i po raz kolejny stwierdzam że to idiotyzm i po raz kolejny odpuszczam. Wszystko znosi pójdzie się #!$%@?ć. Najgłupszy "sport" świata. Zrobisz jak uważasz
  • Odpowiedz