Wpis z mikrobloga

@a5f5c1: Nie, instancje EC2 typu on-demand nie mogą zostać nagle ubite w przypadku braku wolnych zasobów na hostach w danym AZ. Instancje EC2 typu on-demand są uruchamiane na żądanie i dostępne są dla użytkowników w dowolnym momencie, bez konieczności rezerwacji zasobów. Jeśli w danym AZ brakuje wolnych zasobów, Amazon EC2 automatycznie uruchomi instancję na innym hostie w tej samej lokalizacji, aby zapewnić ciągłość działania.

Capacity reservation i scheduled reservation to dodatkowe
@Rexikon: dzięki! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Brzmi sensownie, czyli z tego co rozumiem, AWS nie dopuści do sytuacji, gdzie zapycha hosty pod korek, gdy wie, że potrzebuje wolne zasoby na capacity/scheduled reservations.
jest zapewnienie, aby nigdy on-demand nie zabrakło


@Djelon: a co w przypadku awarii AZ/kilku AZ jednocześnie? Myślę, że to jest właśnie sytuacja, gdy może zabraknąć zasobów na on-demand. Nie wiem czy w praktyce występują inne sytuacje, kiedy może zabraknąć zasobów na on-demand - myślę, że w przypadku baaardzo duuużych zamówień on-demand też może być problem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@a5f5c1: Wtedy musisz juz bawic sie w multi region - a jak zadasz pytanie a co jak AWS padnie - to wtedy multi cloud. Tylko to jest bardzo kosztowne i pierw policz sobie jaki procent dostepnosci twoj produkt musi wspierac i jak jest to oplacalne zanim zaczniesz inwestowac w takie rzeczy. Zazwyczaj po prostu downtime wliczasz w koszt dzialanosci i tyle :)