Wpis z mikrobloga

Niesamowicie bawi mnie ton wypowiedzi gościa z WCR Sieradz, że to jest "obowiązek". Wojskowi myślą, że reszta społeczeństwa podziela ich przekonania xD

Wytłumaczę to w prosty sposób - mamy pewną umowę społeczną:

1. Wojsko zawodowe, które dostaje spore pieniądze oraz mnóstwu uprawnień, ulg oraz przywilejów.
2. Cywile, który łożą na to pieniądze.
3. Rząd, który ma obowiązek sprawić, aby służba wojskowa była na tyle atrakcyjna, aby było wystarczająco "chętnych".

Po zmianach, mam być podporządkowany pod ludzi, którym płacę? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Absurd. Mentalny wschód, beton i typowe ciągątki do zbytniej militaryzacji życia społecznego, charakterystyczne dla totalitaryzmów.

To będzie ostatnia prosta dla PiSowców. Następny przystanek - cela więzienna.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #bekazpisu #ukraina
  • 52
To będzie ostatnia prosta dla PiSowców. Następny przystanek - cela więzienna.


@kropla_bez_kitu_benc: niestety nie. Zadanie - wymień 5 polityków którzy pierdzą/pierdzieli w pasiaki w ostatnich 30 latach :-) A parę razy władza się już zmieniała. To chyba taka dżentelmeńska umowa między tymi #!$%@? - jesteś u władzy to sobie kradnij ale nie wsadzaj co pierdla konkurencji.
chodzi o to żebyś umiał się posłużyć bronią w razie wojny.


@Takinickk: Nie widzę ułatwień do posiadania broni palnej, by utrzymywać kult strzelectwa i broni w społeczeństwie, widzę dokładnie coś odwrotnego.

Coś jeszcze?

NO chyba, że chodziło ci o to, że chodzi im o to, by towarzysz obywatel nigdy w życiu nie miał dostępu do broni, ale miał dostęp do broni z jakąkolwiek umiejętnością jej obsługi, gdy TO ONI będą od
@kropla_bez_kitu_benc: To chyba ta umowę społeczna podpisywałeś sam ze sobą dumając na kiblu XD

Za PO to było

Została prawnie zawieszona 1 stycznia 2010[w celu uzawodowienia armii. Zgodnie z uzasadnieniem zawieszenia poboru, zasadnicza służba wojskowa ma powrócić, w bliżej nieokreślonym czasie, po utworzeniu nowoczesnych struktur i stanów osobowych
Zadanie - wymień 5 polityków którzy pierdzą/pierdzieli w pasiaki w ostatnich 30 latach


@JestemZielonka123: łap ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

1. Tomasz Lipiec były minister sportu w rządzie Kaczyńskiego i Marcinkiewicza. W 2007 roku zatrzymany został przez CBA za przyjęcie 100 tys zł łapówki. W wyniku procesu został skazany na 3,5 roku więzienia i 10 lat zakazu pełnienia funkcji publicznych.

2. Stanisław Łyżwiński wpływowy poseł Samoobrony oskarżony był
@423frewq4f23: każde podwyżki dla wojska są mocno krytykowane. Jak więc to pogodzić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Nieszkodnik: Nie wiem, przed pisem wszystkie ich pomysły byłyby krytykowane a oni jakoś potrafili wprowadzać kontrowersje poprostu zmieniając im nazwę i uchodziło to na sucho. Myślę że to też nie byłoby dla nich problemem.