Wpis z mikrobloga

Niesamowicie bawi mnie ton wypowiedzi gościa z WCR Sieradz, że to jest "obowiązek". Wojskowi myślą, że reszta społeczeństwa podziela ich przekonania xD

Wytłumaczę to w prosty sposób - mamy pewną umowę społeczną:

1. Wojsko zawodowe, które dostaje spore pieniądze oraz mnóstwu uprawnień, ulg oraz przywilejów.
2. Cywile, który łożą na to pieniądze.
3. Rząd, który ma obowiązek sprawić, aby służba wojskowa była na tyle atrakcyjna, aby było wystarczająco "chętnych".

Po zmianach, mam być podporządkowany pod ludzi, którym płacę? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Absurd. Mentalny wschód, beton i typowe ciągątki do zbytniej militaryzacji życia społecznego, charakterystyczne dla totalitaryzmów.

To będzie ostatnia prosta dla PiSowców. Następny przystanek - cela więzienna.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #bekazpisu #ukraina
  • 52
@Variv: WOT też był robiony w innej sytuacji, a nie na obecne zagrożenia. Kilkadziesiat tys jednak wyszkolono.


@szurszur To zależy kogo zapytasz. Oficjalnie WOT miał zwalczać działania hybrydowe bo tak sobie mon wymyślił ze to zagrożenie. Mimo że wielu speców pisało że mam jako państwo frontowe mamy zagrożenie pełnowymiarowym konfliktem i kasę z WOT lepiej na regularne wojsko dać. Ale ok taki mieli pomysł. Argumentacja braku poboru też się pojawiała. Z