Wpis z mikrobloga

Całą prawda o mobilizacji w czasie wojny o przymusowej służbie wojskowej i obowiązkowych szkoleniach wojskowych na jakie masz być wyciągnięty z piwnicy

W tym wpisie chcę wyjaśnić wszystkie wątpliwości dotycząc możliwego powoływania mężczyzn na szkolenia w sposób spokojny rzeczowy sposób. Zapraszam do czytania Mirasy , postaram się rozwiać wszystkie wasze wątpliwości. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Żyjąc w republice jaka ma powszechną demokrację obowiązują następujące zasady:

1. W czasie pokoju będąc obywatelem republiki masz możliwość kandydowania do struktur nią rządzącą i/lub pośredniego wybierania tych władz w powszechnym głosowaniu. W zamian za to w przypadku wojny jako obywatel masz obowiązek bronić republiki, a jeśli ci to przeszkadza musisz wcześniej zrzec się obywatelstwa i żyć jako bezpaństwowiec/rezydent lub opuścić jej teren.

2. W czasie pokoju jako obywatel korzystasz z zapewnianej, umożliwianej lub wspomaganej przez władze republiki infrastruktury takiej jak drogi, chodniki, mosty, tunele, sieć elektryczna, sieć wodociągowa, oczyszczanie ścieków, dystrybucja żywności, dystrybucja leków. W zamian za to w przypadku wojny jako obywatel masz obowiązek bronić republiki, a jeśli ci to przeszkadza musisz wcześniej zrzec się obywatelstwa i żyć jako bezpaństwowiec/rezydent lub opuścić jej teren.

3. W czasie pokoju jako obywatel korzystasz bezpośrednio lub pośrednio z zapewnianych przez republikę instytucji/usług publicznych takich jak policja, straż graniczna, administracja skarbowa, sanepid, straż pożarna, publiczna służba zdrowia, biblioteki, darmowa edukacja, darmowe szkolnictwo wyższe i wiele innych. W zamian za to w przypadku wojny jako obywatel masz obowiązek bronić republiki, a jeśli ci to przeszkadza musisz wcześniej zrzec się obywatelstwa i żyć jako bezpaństwowiec/rezydent lub opuścić jej teren.

Wszyscy jesteśmy OBYWATELAMI, a ci mają nie tylko przywileje ale i obowiązki, podatki są jak subskrypcja płacone za życie w jakimś organizmie politycznym, a jeśli ich jakość nam nie odpowiada, to w cywilizowanych krajach do jakich Polska się zalicza mamy możliwość swobodnego opuszczenia danego terytorium czasie pokoju. Jeśli wybuchnie wojna będziemy mieli OBOWIĄZEK obrony naszego stylu życia i władz jakie zostały wybrane w demokratycznym głosowaniu z pośród nas samych i będziemy przy użyciu siły do tego zmuszani. Jeśli ci to nie odpowiada musisz opuścić kraj już teraz i przeprowadzić się do innego kraju (np UE) opcjonalnie zrzekając się obywatelstwa.

To wszystko, można się rozejść, witamy w rzeczywistości. Słowa "obywatelski obowiązek" nie są żartem, to PRL skrzywił ich obraz w wyniku 50 lak komunistycznej dyktatury. Od 30 lat nie żyjemy w PRL i ludzie muszą zacząć rozumieć, że życie w republice jest przywilejem nie prawem, a brak dyktatury i opresji w życiu codziennym wymaga poświęceń w sytuacjach nadzywczajnych. Wolność nie jest dana za darmo, to tobie się tak wydaje bo do tej pory nikt nic od ciebie nie chciał, a na świecie przez 30 lat panował pokój. Wszyscy jesteśmy takimi współczesnymi odpowiednikami mieszkańców greckich miast państw jacy za prawa polityczne mieli obowiązki wobec swojego miasta. (pikaczu fejs)

Witamy w realnym świecie w którym nie zawsze możesz powiedzieć NIE.


#mobilizacja #wojna #wojsko #wojskopolskie #polska #takaprawda #przemyslenia #obowiazkowecwiczeniawojskowe #obywatel #bekazwykopkow #logikaniebieskichpaskow #niebieskiepaski #propaganda
N.....n - Całą prawda o mobilizacji w czasie wojny o przymusowej służbie wojskowej i ...

źródło: comment_1670079976VAbbq5m2iWLtq5GgYMoFvW.jpg

Pobierz
  • 18
@Nostrian: Sami sobie to wszystko zapewniamy pośrednio lub bezpośrednio wiec skończ #!$%@?ć o obowiązku. Niech uprzywilejowani sami bronią tej ,,republiki". Ja w takim samym stopniu bedę jej bronił jak miałem wpływ na decyzję o uprzywilejowaniu jednych grup społecznych kosztem drugich. Jak miałem wpływ na to że państwo mi #!$%@? 40 % zarobków zanim zobaczę kase na koncie. Jak arbitralnie decydowało od 2020 jaka aktywność jest dobra a jakiej trzeba zakazywać pod
@Nostrian: Myślę, że można prosto spełnić żądania takich jak @Togira_Ikonoka. Dzielimy mieszkańców republiki na dwie kategorie: obywateli z pełnymi prawami obywatelskimi i tych, którzy deklarują się sami nieobywatelami. Nieobywatele nie mają obowiązku służyć w wojsku. Nie mają też dużej liczby praw obywatelskich. Płacą 2 razy większe podatki. Otrzymują wyższe wyroki sądowe i w sporach sądowych z obywatelami są traktowani gorzej. Coś jak mężczyźni i kobiety w Arabii Saudyjskiej. Nie mogą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Kto powie OPowi ze te wszystkie dobra o ktorych pisze nie biora sie z nikad dzieki wielkiemu dobremu panstwu a sa finansowane z pieniedzy tych wlasnie obywateli minus oplaty dla zlodziei co akurat nami rzadza? "Panstwo" nie robi Ci ani mi zadnej laski pajacu, zabieraja nam pieniadze i maja obowiazek cos w zamian dac. Sluzba wojskowa nie ma nic do tego.
W zamian za to w przypadku wojny jako obywatel masz obowiązek bronić republiki, a jeśli ci to przeszkadza musisz wcześniej zrzec się obywatelstwa i żyć jako bezpaństwowiec/rezydent lub opuścić jej teren.


@Nostrian: Chciałbym, ale wielkie umysły tego świata stwierdziły, że takie migrujące masy, które w każdym momencie mogą tak stwierdzić i być wolne są nie na rękę. https://www.unhcr.org/pl/wp-content/uploads/sites/22/2016/12/Konwencja_1961_PL.pdf
@Nostrian: won z wojskiem będziemy to powtarzać do znudzenia, nie po to jest płacone w podatkach na utrzymanie struktur wojskowych żeby w czasie zaawansowanych wojen technologicznych chłopy walczyły i ginęły za hasełka w stylu Bóg Honor Ojczyzna

Chcesz idź, ja myślę że sporo osób będzie chętnych ale to nie są czasy uczciwej bitwy na polu walki tylko czasy gdzie dron zwiadowczy zrzuci ci ładunek na łeb i nie będziesz nawet wiedział