Wpis z mikrobloga

@Wyrewolwerowanyrewolwer: Gdybanie jak na razie. Uważam, że każdy dorosły powinien umieć posługiwać się bronią. Ale nasze orły i jastrzębie to tak wymyślą, że nawet jak będzie miesiąc "szkolenia" to realnie max tydzień by to ogarnął.
  • Odpowiedz
a mozna zapytac co szanowny pan takiego waznego i pozytecznego dla ludzkosci robi, ze swiat sie zawali bez ciebie w miesiac?


@kfiatek_na_parapecie: A może utrzymuję rodzinę i do tego matkę?
Może zajmuję się domem i same sobie nie poradzą?

Albo inna sytuacja - załóżmy że jest lekarz, a twoja matka ma umówioną operację od pół roku, ale operacja nie dochodzi do skutku bo lekarza wcielili do woja na ćwiczenia tak
  • Odpowiedz
@Wyrewolwerowanyrewolwer: 15-20 min nauka celnego strzelania? Więc albo na pierwszy raz bardzo słabo szło albo przesadzasz :) Nie chodzi o to aby ktoś był zaraz snajperem. Jakoś widzę mało osób co na 5 strzałów na 25m trafią " w głowę" tarcze. Taki kurs powinien polegać na tym aby sobie i osobą z otoczenia nie zrobić krzywdy. Na strzelanie precyzyjne to już osobna kwestia.
Te sławetne miesięczne szkolenie, może być albo
  • Odpowiedz
15-20 min nauka celnego strzelania?


@Bronek55: Tak, z tym że strzelałem na standardowej okrągłej tarczy, a nie nadrukowanym terroryście. Z tego co pamiętam to wszystko było 8+. No ale co ja będę, jak wychodzi że w policji czy wojsku strzelają średnio po kilka pocisków miesięcznie (?). To może trzeba podciągnąć armię i policję zamiast rezerwisów ganiać do pajacowania i malowania trawy na zielono?

Środowiska strzeleckie alarmują: na ćwiczeniu strzelania mundurowy
  • Odpowiedz
@Wyrewolwerowanyrewolwer: nie widziałem tego ale co chwilę ktoś opowiada, że przychodzi policjant z kilkunastoletnim stażem i w tarczę na 25m nawet nie trafia. Jest się czego bać.
Jeżeli jest jak piszesz, to gratuluję. Niewiele osób można powiedzieć z marszu tak trafia.
  • Odpowiedz
Jeżeli jest jak piszesz, to gratuluję. Niewiele osób można powiedzieć z marszu tak trafia.


@Bronek55: Nie no, za pierwszym z marszu tak super nie było, a potem mi instruktor wyjaśnił do którego momentu odpuszczać, jak trzymać, gdzie się zaprzeć etc. no i dopiero potem poszło super.

nie widziałem tego ale co chwilę ktoś opowiada, że przychodzi policjant z kilkunastoletnim stażem i w tarczę na 25m nawet nie trafia. Jest się czego bać.

Sama akcja, nie wiem czy pamiętasz, jak z kilku metrów w centrum polskiego miasta policjanci nie mogli uwalić typa z maczetą bo nie mogli w
  • Odpowiedz
@Bronek55: W punkt.
Niestety zdania nie zmienię. Sam widzisz w jakim kraju z kartonu żyjemy i wiadomo jak cokolwiek wychodzącego spod łapy partii się kończy.
Im nie zależy na podniesieniu obronności kraju, bo gdyby tak było to nie bylibyśmy tak rozbrojeni i tak upośledzeni w tej kwestii, a służba wojskowa to byłyby jakieś weekendowe ćwiczenia z obsługi broni organizowane co jakiś czas, bez zmuszania do składania przysięgi itd.
Już nie
  • Odpowiedz
@Wyrewolwerowanyrewolwer: z pisem to bym nawet muchy w kiblu nie ubił. Co dotkną to spier... . Nie chce mi się wierzyć w jakieś "przysięgi" po miesięcznym pseudo szkoleniu. To moim zdaniem fake news.
Szkolenia powinny się zacząć w lecie dla tych co chcą. Później wprowadzać to sukcesywnie.
Jak może być u nas dobrze jak idioci w monu, albo zapłacili albo chcieli zapłacić za utylizację amunicji, drożej za każdy nabój niż
  • Odpowiedz