Wpis z mikrobloga

troche zle uzyty mem, bo tu chodzi o placz ze smutku, a tutaj raczej łzy radości pociekly.


@Dariel: dobrze przeciez jest xD pytanie ktore tu padlo to "czy mezczyzni maja uczucia?" a nie "czy mezczyzni placza jak im smutno?" wiec mem adekwatny bo reakcja faceta wpisuje sie w kategorie uczuc (radosc) a takze ich okazywania (lzy ze szczescia)
  • Odpowiedz
  • 3
@jalowo_godka no nie, wyjmujesz z kontekstu. Po pierwsze dziewczyny rozmawiaja o Titaniku, który nie jest wesołym filmem. Nie placzesz tam ze śmiechu a ze smutku. Po drugie, facet nie wyglada jakby byl radosny. To mina smutku, zadumy, żalu. Samo pochodzenie tego mema zawsze dawało jakies smutne chwile, w oryginale bodajże był Harambe, potem jeszcze Sewerus Snape, scena z FMA z chimera, smiercia Boromira lub innymi tragicznymi wydarzeniami ze swiata popkultury.
  • Odpowiedz
@Dariel: ja rozumiem co piszesz i akceptuje wniosek bez problemu ale jednak nadal uwazam ze to jednowymiarowe i sztywne rozumienie. ta mina moze oznaczac to co piszesz ale takze po prostu wzruszenie (lzy naplywajace do oczu). uproszczenie w rozumieniu memow pomaga w dobrej zabawie bo memy moga osiagnac czwarta gestosc i ten wlasnie to zrobil. ot i wsio. taka interpretacja autora
  • Odpowiedz
  • 0
@jalowo_godka jako ekspert memologii, profesor niezwyczajny z dziedziny interpretacji memow nie zgadzam się. Sa memy placzace oznaczające radość, np. Cry small pepe albo dont cry/cry a lot.
Memy jako pismo obrazkowe mają jasne wytyczne dotyczące przekazu, inaczej nie różni się to od hejtowanych memow grazyn, które wstawiaja cringowe teksty do popularnych memow lhb wrzucenie nosacza dotyczącą innej nacji, bo przecież 4 gęstość.
  • Odpowiedz
@Dariel: let's agree to disagree xD
ja doskonale wiem co mowisz ale takie ograniczanie interpretacji memow moze odbierac przyjemnosc z ich przegladania. jako memowy imbecyl doceniam memy ktore wychodza poza ramy stereotypu bo ten moze byc zbyt ograniczajacy i ten mem wlasnie to zrobil. 2 laski typowe romantyczki plotkuja o filmie romantycznym (bo lzy = kobiety i/lub lzy = filmy romantyczne) i zastanawiaja sie czy facet jest zdolny do uczuc (ogolnie
  • Odpowiedz
  • 1
@jalowo_godka ooo, zajebiscie. Wczoraj odpisalem Ci dlugi komentarz i widze, że nie został opublikowany xD

Ja się nie zgadzam, nie mam oczywiscie problemu z czerpania przyjemności z mema, ja uwazam, że mem nie trafiony. Cieszmy się i radujmy z serwerów wykopu, bo nie chce mi się drugi raz odpisywać xD
  • Odpowiedz