Wpis z mikrobloga

Do wszystkich sadzących, że afera z obowiązkowymi ćwiczeniami wojskowymi jest nieistotna, bo się najwyżej pójdzie i po problemie…
Te ćwiczenia kończą się przysięgą, za odmowę której grozi wam pozbawianie wolności.

Jeśli uważasz, że to tchórzostwo nie pójść na ćwiczenia czy do wojska, to przypominam że ludzie mają także inne zobowiązania jak na przykład rodzina, żona, dzieci za których są odpowiedzialni.

Wolny człowiek może sam ustalić swoje priorytety, może uznać że służba wojskowa nie będzie zapewniała bezpieczeństwa jego rodzinie - zwłaszcza w Polsce, gdzie rządzący w momencie wjazdu wroga przez granice, być może będą już dawno być w Rumuni. Ja w nich wiary nie mam…

Wolny człowiek, może zarządzać swoim czasem, miejscem pobytu, sposobem chronienia bliskich i spełniania się jako człowiek. W momencie złożenia przysięgi, obiecujecie, że będziecie w pierwszej kolejności na wezwanie wojska, chyba że ono samo stwierdzi inaczej.

Decydowanie o sobie to nie tchórzostwo, to podstawa bycia dorosłym człowiekiem i wasze prawo.


#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojna #polska #wojsko
  • 132
@DosKapp4: No tak to nie działa bo składka medyczna a zus to są inne rzeczy. Po drugie za składkę zdrowotną opłacane są też operacje medyczne dla ludzi w wieku emerytalnym którzy już nie pracują. Dlatego z tej reszty co zostaje to jest tak mało że wystarczy jedynie na podstawową opiekę na sorze ewentualnie diagnozę i prywatne leczenie/zabieg
@DosKapp4: no fajnie sobie wycierasz morde wolnością, ale ty tak naprawdę nie chcesz wolności a bezpieczeństwa, a więc jesli nie jestes gotowy oddac bezpieczenstwa za wolnosc to nie bedziesz mial ani jednego ani drugiego ¯\_(ツ)_/¯
@medevacs: lepiej nic nie składać w tym chorym państwie bo ich największa obietnica nie musi być spełniona a za twoją najmniejszą pójdziesz do więzienia.

@WolfWoof: a jak w tamtym miesiącu zapłaciłem 33tys składki zdrowotnej z sumarycznie wystawionych faktur to rozumiem ze zamiast ak-47 i wypierdziałej pryczy dostane himarsa i wywiad z satelity jak mnie wyślą na ćwiczenia? Po to płace podatki w tym na zawodowe wojsko aby nie musieć bawić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DosKapp4: generalnie nie wiem co to za afera, skoro po komisji wojskowej dostajesz książeczkę, więc wiesz, że masz obowiązek stawić się ble ble ble
jeśli ktoś był na komisji przed 23 kwietnia, to na szczęście stopnia szeregowego nie otrzymywał. Musiałyby jakieś młode mirki pokazać, jakie wpisy do książeczki dostali.


@DamianO1995: stopień szeregowego wpisany w książeczce nic nie znaczy. Żołnierzem zostaje się po przysiędze.
@internety: To że odprowadzasz składkę nie ważne w jakiej kwocie nie zwalnia cię z obowiązku obrony ojczyzny którą ma każdy obywatel RP jeżeli ci się nie podoba zrzeknij się obywatelstwa. Nie każdy musi być polakiem. Ludzie chcą mieć tylko prawa i przywileje a zapominają o obowiązkach na nich ciążących.
@WolfWoof: no jeszcze tego brakowało, żeby wykopek mi mówił co mam robić. Ja chce mieć tylko prawa? to państwo nie spełnia podstawowych obowiązków wobec obywatela, konstytucje, która gwarantuje mi podstawowe prawa ma w dupie a reszta jest układana pod świnie i to ja jestem ten zły bo nie chce "spełnić obowiązku". #!$%@? chłopy pańszczyźniane. Chcesz to idź, walcz pokaż im swoje męstwo zdychając w okopach za kaczyńskiego, obajtka i sasina. Dostaniesz