Wpis z mikrobloga

Do wszystkich sadzących, że afera z obowiązkowymi ćwiczeniami wojskowymi jest nieistotna, bo się najwyżej pójdzie i po problemie…
Te ćwiczenia kończą się przysięgą, za odmowę której grozi wam pozbawianie wolności.

Jeśli uważasz, że to tchórzostwo nie pójść na ćwiczenia czy do wojska, to przypominam że ludzie mają także inne zobowiązania jak na przykład rodzina, żona, dzieci za których są odpowiedzialni.

Wolny człowiek może sam ustalić swoje priorytety, może uznać że służba wojskowa nie będzie zapewniała bezpieczeństwa jego rodzinie - zwłaszcza w Polsce, gdzie rządzący w momencie wjazdu wroga przez granice, być może będą już dawno być w Rumuni. Ja w nich wiary nie mam…

Wolny człowiek, może zarządzać swoim czasem, miejscem pobytu, sposobem chronienia bliskich i spełniania się jako człowiek. W momencie złożenia przysięgi, obiecujecie, że będziecie w pierwszej kolejności na wezwanie wojska, chyba że ono samo stwierdzi inaczej.

Decydowanie o sobie to nie tchórzostwo, to podstawa bycia dorosłym człowiekiem i wasze prawo.


#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojna #polska #wojsko
  • 132
@internety: Ale nikt ci nie mówi co masz robić. Tylko ciebie uzmysławiam o obowiązkach związanych z obywatelstem polskim jak już wspominałem wyżej jeżeli ci to nie odpowiada zapraszam do zrezygnowania z obywatelstwa. Dopóki żyjesz w społeczeństwie w danym państwie doputy musisz się przystosować do życia z innymi ludźmi. Nie jesteś nikim ważnym. Po drugnie najprawdopodobniej do okopu nigdy nie trafię ze względu na wykształcenie jakie posiadam.
Wystarczy zgłosić projekt, żeby kobiety również brały w tym udział i nagłośnić, że przecież są równe prawa i obowiązki. Wiem, to nierealne, ale w takiej sytuacji kobiety zaraz by powiedziały co dla kogo jest priorytetem...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DosKapp4:
Mam kat. E, koledzy się śmiali że mnie jak sprawa wypłynęła - i bardzo się cieszę, kombo kredytu hipotecznego oraz b2b, w bieganie w błocie czy czyszczenie kibli ogarniam ale straciłbym mieszkanie.
Po drugnie najprawdopodobniej do okopu nigdy nie trafię ze względu na wykształcenie jakie posiadam.


@WolfWoof: Jak masz E to może tak a tak to w dupie mają twoje wykształcenie. Ja tez je mam i co? Informatyków nie wezmą ale Geologów juz tak? Co za brednie.
Wojsko Polski jest siedzibą hipokryzji, nepotyzmu i facetów, którzy podbudowuja swoje ego stopniem, bo potrzebują atencji. Nie mówię, że nie kocham swojego kraju jako narodu. Ale pod przywódctwem tej zdemoralizowanej instytucji nie mam zamiaru służyć. Niestety złożyłem przysięgę. Jednak to była przysięga POD PRZYMYSEM. Teraz ścigają mnie co jakiś czas, nie licząc się z moim życiem prywatnym. Ostatni przykład: Wykupiny wylot a dostałem wezwanie na 1 dzień i to w sobotę. Idę
@DosKapp4: Akurat ktoś się będzie pytał o cokolwiek xD Wszyscy jesteśmy potencjalne mięso armatnie, jak masz hajs to pakuj bagaże i do Argentyny albo innej Tajlandii póki jeszcze granice otwarte.