Wpis z mikrobloga

Do wszystkich sadzących, że afera z obowiązkowymi ćwiczeniami wojskowymi jest nieistotna, bo się najwyżej pójdzie i po problemie…
Te ćwiczenia kończą się przysięgą, za odmowę której grozi wam pozbawianie wolności.

Jeśli uważasz, że to tchórzostwo nie pójść na ćwiczenia czy do wojska, to przypominam że ludzie mają także inne zobowiązania jak na przykład rodzina, żona, dzieci za których są odpowiedzialni.

Wolny człowiek może sam ustalić swoje priorytety, może uznać że służba wojskowa nie będzie zapewniała bezpieczeństwa jego rodzinie - zwłaszcza w Polsce, gdzie rządzący w momencie wjazdu wroga przez granice, być może będą już dawno być w Rumuni. Ja w nich wiary nie mam…

Wolny człowiek, może zarządzać swoim czasem, miejscem pobytu, sposobem chronienia bliskich i spełniania się jako człowiek. W momencie złożenia przysięgi, obiecujecie, że będziecie w pierwszej kolejności na wezwanie wojska, chyba że ono samo stwierdzi inaczej.

Decydowanie o sobie to nie tchórzostwo, to podstawa bycia dorosłym człowiekiem i wasze prawo.


#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojna #polska #wojsko
  • 132
co jeśli jestem przedsiębiorcą z dość dużymi dochodami na JDG


@zar0x: Może i z twoich podatków da się opłacić jednego żołnierza zawodowego no ale nasi rządzący nie są najlepsi z matematyki, powiedzmy że są gotowi na twoje poświęcenie.

co ciekawe w rosji mobilizowali nawet przedsiębiorców. Bardzo popularnym zapytaniem w internecie stało się pytanie czy trzeba spłacać kredyt będąc powołanym do wojska. Okazało się że tak ( ͡° ͜ʖ ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@internety: Otóż to, nie jesteś już człowiekim wolny. Decyduje za ciebie wojsko.


@DosKapp4: dziś na szybko przejrzałem kilka akapitow z ustawy o obronie ojczyzny i IMO jesteś niewolnikiem od 19 roku życia, kiedy masz ustawowy obowiązek stawić się na komisję i kwalifikacje wojskową, na której przydzielą Ci kategorie, stopień szeregowego i status rezerwy więc po przejściu komisji już nie jesteś cywilem a żołnierzem tyle że bez żadnych przywilejów, za to
bn1776 - > @internety: Otóż to, nie jesteś już człowiekim wolny. Decyduje za ciebie w...

źródło: comment_1670002204zOBHYwvm3jYj4JbN7JAvT3.jpg

Pobierz