Wpis z mikrobloga

Do wszystkich sadzących, że afera z obowiązkowymi ćwiczeniami wojskowymi jest nieistotna, bo się najwyżej pójdzie i po problemie…
Te ćwiczenia kończą się przysięgą, za odmowę której grozi wam pozbawianie wolności.

Jeśli uważasz, że to tchórzostwo nie pójść na ćwiczenia czy do wojska, to przypominam że ludzie mają także inne zobowiązania jak na przykład rodzina, żona, dzieci za których są odpowiedzialni.

Wolny człowiek może sam ustalić swoje priorytety, może uznać że służba wojskowa nie będzie zapewniała bezpieczeństwa jego rodzinie - zwłaszcza w Polsce, gdzie rządzący w momencie wjazdu wroga przez granice, być może będą już dawno być w Rumuni. Ja w nich wiary nie mam…

Wolny człowiek, może zarządzać swoim czasem, miejscem pobytu, sposobem chronienia bliskich i spełniania się jako człowiek. W momencie złożenia przysięgi, obiecujecie, że będziecie w pierwszej kolejności na wezwanie wojska, chyba że ono samo stwierdzi inaczej.

Decydowanie o sobie to nie tchórzostwo, to podstawa bycia dorosłym człowiekiem i wasze prawo.


#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojna #polska #wojsko
  • 132
@PajonkPafnucy: Moje obowiązki to płacenie podatków, za to sponsoruję państwo i armie.
Państwo nie wywiązuje sie ze swoich obowiązkach względem mnie. Muszę oddychać najgorszym powietrzem w Europie, kolejki do lekarzy są długie a państwo nie dba o moje bezpieczeństwo np. chce od Niemiec wziąć sprzętu obronnego w imię jakiś chorych gierek politycznych.
@PajonkPafnucy: Nikt ani tej planety ani mojej woli na własność nie posiada. Będąc wolnym człowiekiem to ja decyduję co jest dla mnie ważne i jak spędzę swój czas a prawo już niejednokrotnie stało po złej stronie.
Nikt tu nie płacze w rękaw bo ćwiczenia, tylko ludzie się bulwersują gdy ktoś każde im przysięgać wierność i posłuszeństwo pod karą pozbawiania wolności.
zapomniałeś w tym całym biegu za byciem wolnym, że każdy obywatel ma obowiązki wobec społeczeństwa


@PajonkPafnucy Gdyby na nas napadnięto pewnie zgłosiłbym się w kamasze. Natomiast nie życzę sobie marnowania mojego czasu tylko po to, by Błaszczak, kilku generałów i partia rządząca mogli pochwalić jak to świetnie działają i dbają o Polskę. Tak te działania odbieram.

Bo napaść Ruskich, którzy już teraz ugrzęźli na wschodzie, nam nie grozi.
@DosKapp4: jedynym tchórzem są PISowcy bo jak im tak zależy na ćwiczeniach to niech przywrócą zetkę a nie wysyłają randomą wezwania i w sumie #!$%@? wie według jakiego klucza. Tak bardzo się boją przegranych wyborów więc odwalają prowizorkę. Jak nie chcą przywrócenie służby to niech się odwalają od cywili i skupią się na zawodowej armii. #!$%@? kraj gdzie randomowe WCR wzywa przypadkowych ludzi bo ktoś sobie tak wylosował.